Možnosti projektu Erasmus predstaví seminár na Žilinskej univerzite

TASR, 12. februára 2018 10:17

Uskutoční sa 27. februára.

Vzdelávacia aktivita žiakov v Poľsku v rámci projektu Erasmus+ Foto: Mgr. Melinda Kovácsová


Žilina 11. februára (TASR) - Predstaviť možnosti európskeho programu Erasmus plus pri projektoch spolupráce v rámci krajín Európskej únie (EÚ) je cieľom seminára "Erasmus v nás a okolo nás", ktorý sa uskutoční 27. februára od 10. hodiny v priestoroch Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity (ŽU) v Žiline.

Podľa manažérky Informačného centra Europe Direct Žilina Aleny Mičicovej bude program seminára orientovaný na praktické otázky, tipy a rady, ako pripraviť a realizovať úspešný projekt. "Tieto typy projektov využívajú stredné, ale aj základné a materské školy, ktoré pomocou nich dokážu výrazne zlepšiť atraktivitu školského prostredia. Bohaté skúsenosti s programom majú tiež neziskové organizácie, mládežnícke zoskupenia, ktoré ho využívajú po celej Európe," uviedla Mičicová.

"Erasmus je v prostredí vysokých škôl vlajkovou loďou EÚ, pretože výraznou mierou prispieva k internacionalizácii vysokoškolského štúdia a spolupráce. Prednášateľmi budú predstavitelia národných agentúr Erasmus plus na Slovensku, koordinátorka Erasmus plus na ŽU, predstaviteľ služby etwinning a predstavitelia siete Europe Direct," dodala manažérka Informačného centra Europe Direct Žilina.

Doplnila, že sieť informačných centier Europe Direct sa momentálne nachádza vo všetkých členských štátoch EÚ. "V každom centre môžu ľudia získať odpovede na otázky, týkajúce sa práv občana EÚ, fondov, princípov fungovania, aktuálnych politík a ďalších oblastí, ktoré sú pre občanov EÚ dôležité," uzavrela Mičicová.
Téma TASR