Motivovať študentov k líderstvu bolo cieľom konferencie JA Mladý líder

TASR, 24. septembra 2017 8:25

Konferencia sa konala v Belušských Slatinách.

Bratislava 24. septembra (TASR) - Inšpirovať a motivovať stredoškolákov, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci, bolo cieľom celoslovenskej konferencie JA Mladý líder 2017. Konferencia určená pre 30 najlepších študentov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania sa konala tento týždeň v Belušských Slatinách.
Foto: Ja Slovensko

"JA Mladý líder je unikátna príležitosť pre študentov, počas štyroch dní, preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Mnohí z nich si na začiatku myslia, že sú jedineční, niektorí sa naopak podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre reálny svet práce," uviedol Peter Kalčevský, programový riaditeľ neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko.

Študenti na konferencii absolvovali interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov globálnej banky Citi. Riešili reálnu výzvu z praxe, pričom sa zamerali na sebapoznávanie, ako aj posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia. "Uplatnenie mladých ľudí na trhu práce je kľúčové pre našu budúcnosť," doplnila generálna riaditeľka Citi na Slovensku Veronika Špaňárová.

Účasť na konferencii si stredoškoláci museli vysúťažiť počas školského roka 2016/2017 v súťažiach organizovaných JA Slovensko. Absolútnou víťazkou sa stala Katarína Kozelnická zo strednej odbornej školy v Leviciach. Získala tak mesačnú stáž v bruselskej kancelárii slovenského europoslanca Ivana Štefanca.
Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR