Vo väčšine mestských MŠ vymenia staré okná za nové

TASR, 5. februára 2014 10:01

Stavebné práce by mali byť v prípade priaznivých klimatických podmienok ukončené najneskôr v júni tohto roka.

Michalovce 5. februára (TASR) - Väčšina materských škôl (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Michalovce prejde v nasledujúcich mesiacoch tohto roka rekonštrukciou. Realizáciu tohto stavebného projektu finančne podporila vláda SR.

Ilustračné foto Foto: TASRZískanú štátnu dotáciu v celkovej výške 426.511 eur použije miestna samospráva na výmenu okien v školách. Rekonštrukciou prejdú postupne MŠ na Školskej, Komenského, Masarykovej, Okružnej, Leningradskej a Švermovej ulici.

Hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková TASR informovala, že ďalšia mestská MŠ sídliaca na Ulici Fraňa Kráľa vymenila staré okná za nové už v predchádzajúcom období. Samospráva chce podľa jej slov nájsť v blízkom období finančné zdroje aj na výmenu okien v priestoroch poslednej mestskej MŠ na Vajanského ulici.

"So stavebnými prácami sa začalo v areáli MŠ na Komenského ulici a príprava je v plnom prúde v MŠ na Masarykovej a MŠ na Švermovej ulici. Následne budú zrekonštruované aj ostatné materské školy," doplnila Palečková s tým, že výmena okien v jednej škole potrvá približne tri až štyri týždne.

Stavebné práce by mali byť v prípade priaznivých klimatických podmienok ukončené najneskôr v júni tohto roka. "Na základe rokovania medzi vedením škôlok a dodávateľom stavby sa dohodlo, že práce sa budú vykonávať za plnej prevádzky zariadení, ich chod nebude obmedzený," uzavrela hovorkyňa.


Téma TASR