Medailu pre mládežnícku olympiádu vytvoril slovenský študent

TASR, 10. januára 2014 13:34

Matejov návrh medaily s názvom The Track of the Winners vybrala porota spomedzi 300 návrhov z viac ako 50 krajín sveta.

Bratislava 10. januára (TASR) - Dizajn medaily, ktorá bude trofejou víťazov mládežníckej olympiády z celého sveta, vytvoril študent Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave Matej Čička.
Študent FA Matej Čička vyhral medzinárodnú súťaž vyhlásenú Medzinárodným olympijským výborom na návrh dizajnu medaily pre Mládežnícku olympiádu, ktorá sa bude konať tento rok v čínskom Nanjingu. Foto: STUVyhral medzinárodnú súťaž vyhlásenú Medzinárodným olympijským výborom na návrh dizajnu medaily. Mládežnícka olympiáda sa bude konať tento rok v čínskom Nankingu. TASR o tom informovala hovorkyňa STU Andrea Hajdúchová.

Matejov návrh medaily s názvom The Track of the Winners vybrala porota spomedzi 300 návrhov z viac ako 50 krajín sveta. Porota ju hodnotila ako "modernú, sviežu a dynamickú".
Foto: STU

"Nakreslil som stovky nákresov a radil som sa s učiteľmi, ktorý návrh je ten najlepší. Inšpirovali ma 'stopy' atlétov, použil som niekoľko verzií, ktoré reprezentujú atlétov na pódiu víťazov," povedal Matej Čička pri preberaní víťaznej ceny.

Aj tretie miesto v súťaži obsadil študent Fakulty architektúry STU Csaba Szitas.

Pedagógmi víťazného študenta sú Jozef Turlík a Michala Lipková z Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU.Téma TASR