Logistické centrum Amazon v Seredi otvorilo svoje brány pre študentov

Školský servis, 12. marca 2018 7:36

Prvými boli študenti z Fakulty managementu UK.

Bratislava 13. marca (SkolskyServis.sk) - Jedno z najväčších a najmodernejších centier reverznej logistiky spoločnosti Amazon, ktoré sa nachádza v Seredi, po prvýkrát otvorilo svoje priestory pre návštevy študentov vysokých škôl. Podujatie sa konalo v rámci špeciálneho programu s názvom „Academics@Amazon", ktorý spoločnosť len nedávno predstavila na Slovensku a v Česku.
Študenti na prehliadke logistického centra Amazon v Seredi Foto: Amazon

Zámerom „Academics@Amazon" je nadviazať partnerstvo s tými najlepšími univerzitami naprieč celou Európou. Iniciatíva spoločnosti sa zameriava aj na úzku spoluprácu s profesormi z vysokých škôl, ktorí majú možnosť navštíviť Amazon a dozvedieť sa o možnostiach, ktorými im spoločnosť môže pomôcť pri procese výučby. „Sme veľmi nadšení zo spolupráce s miestnymi univerzitami. Pozvali sme niekoľko profesorov z vysokých škôl, aby navštívili Amazon a videli, ako u nás fungujú pracovné procesy. Zároveň sa dozvedia, aké možnosti majú študenti, ktorí sa spolu s nami môžu stať budúcimi lídrami,“ vysvetľuje Georgina Yellowlees, riaditeľka pre nábor talentov, Operations EU. Spoločnosť pre univerzity okrem prehliadok logistických centier organizuje aj odborné prednášky so zamestnancami Amazonu.

Prvými boli študenti z Fakulty managementu UK

Prvými, ktorí využili možnosť oboznámiť sa s Amazonom priamo v jeho logistickom centre, bolo vyše tridsať študentov Fakulty managementu Univerzity Komenského z Bratislavy. Okrem toho sa stretli s jeho generálnym manažérom Mattom Greenom a priamo od jeho tímu sa dozvedeli detaily, ako e-commerce centrum funguje.

Marcel Madarasz, predseda študentskej organizácie FM UK, považuje takúto formu prepojenia akademickej obce a praxe za nesmierne prínosnú a výnimočnú. K možnosti vidieť Amazon zvnútra vysvetľuje: „Chceli sme sa dozvedieť viac o Amazone a zaujíma nás, čo presne robí v strednej Európe. Vidieť jedno z najmodernejších logistických centier spoločnosti je neuveriteľná príležitosť pre našich študentov, a preto sme to nemohli premeškať. Tiež by sme radi nadviazali intenzívny kontakt a oboznámili sa s programom stáží a pracovných príležitostí pre našich študentov do budúcnosti.“

Amazon ponúka pracovné príležitosti pre skúsených odborníkov, ale aj pre ľudí, ktorí práve začínajú svoju kariéru. Spoločnosť im od prvého dňa ponúka atraktívnu mzdu a balíček rôznych benefitov. Logistické centrum v Seredi môžu univerzity považovať za miesto, kde sa študenti dozvedia množstvo informácii o moderných technológiách od skúsených profesionálov. „Na slovenských univerzitách je mnoho šikovných študentov. Vďaka ich návšteve u nás sa môžu dozvedieť veľa faktov o Amazone a jeho inovatívnych technológiách, ktoré tu využívame,“ dodáva na záver Matt Green, generálny riaditeľ logistického centra v Seredi.

Téma TASR