Levice: Telocvičňu ZŠ Š.Kluberta a MŠ na Ulici G.Haina zrekonštruujú

TASR, 20. septembra 2018 12:22

Ešte pred začiatkom školského roka prešli dve zariadenia v pôsobnosti mesta Levoča rekonštrukciou.

Levoča 20. septembra (TASR) – Ešte pred začiatkom školského roka prešli dve zariadenia v pôsobnosti mesta Levoča rekonštrukciou. Jedným z nich je pracovisko Materskej školy (MŠ) G. Haina, ktorého obnova sa začala ešte v septembri pred rokom. „V rámci znižovania energetickej náročnosti verejných budov sme pristúpili k rekonštrukcii škôlky, ktorá trvala do apríla, a celkové investičné náklady boli vo výške takmer 680.000 eur,“ uviedla pre TASR prednostka Mestského úradu v Levoči Lucia Babejová.
Na snímke novovybudovaná telocvičňa na Strednej odbornej škole technickej v Čadci dňa 30. januára 2018. FOTO TASR - Erika Ďurčová Foto: TASR

Dodala, že celý objekt sa zateplil, vymenili sa okná, dvere a rekonštrukciou prešla aj strecha. Zmenil sa tiež systém vykurovania, škôlka má po obnove novú klimatizáciu a je pripojená na solárne panely. „Navyše sa opravil plot, ktorý bol v zlom stave. Všetkými opatreniami úspešne prispievame k úspore tepelnej energie a skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu v tomto predškolskom zariadení,“ zhodnotila prednostka.

Kamil Tomčofčík z mestského úradu doplnil, že na projekt obnovy elokovaného pracoviska tejto levočskej MŠ získalo mesto nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 580.000 eur. Zvyšok financovala samospráva.

Okrem toho prešla tento rok obnovou aj telocvičňa na Základnej škole Námestie Štefana Kluberta. Aj v tomto prípade radnica požiadala o nenávratný finančný príspevok. „So žiadosťou sme boli úspešní a získali sme dotáciu vo výške viac ako 100.000 eur,“ doplnil Tomčofčík.

S rekonštrukciou telocvične začali v máji za plnej školskej prevádzky. Cieľom však bolo využiť teplé mesiace, keď žiaci mohli cvičiť vonku a práce sa mohli rozbehnúť. V rámci obnovy sa vymenili všetky obklady, staré vnútorné zateplenie nahradilo nové, došlo tiež k odstráneniu starej gumy z podkladu na podlahe, rekonštrukcii sociálneho zázemia a doplnilo sa chýbajúce WC. Aktuálne tak majú tamojší žiaci k dispozícii dve plnohodnotné šatne i zázemie na uskladnenie náradia. „Koncom augusta už bola rekonštrukcia hotová a telocvičňu sme slávnostne otvárali deň po začiatku školského roka,“ dodal Tomčofčík.


Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR