Žiaci MŠ a ZŠ sa môžu zúčastniť na súťaži Čarovné pastelky

TASR, 5. októbra 2017 11:10

Ide o okresnú postupovú súťaž výtvarnej tvorivosti detí v predškolskom veku.

Levice 5. októbra (TASR) - Žiaci materských a základných škôl v okrese Levice sa môžu zúčastniť na súťaži Čarovné pastelky 2017. Ako TASR informovala Helena Longauerová, metodička pre vzdelávanie Regionálneho osvetového strediska (ROS) v Leviciach, ktoré Čarovné pastelky organizuje, ide o okresnú postupovú súťaž výtvarnej tvorivosti detí v predškolskom veku a ponúka všetkým malým výtvarníkom vo veku tri až sedem rokov možnosť zviditeľniť sa.
Ilustračné foto Foto: Štefan Puškáš/TASR

Je to šanca pre malých výtvarníkov, keďže deti žijú vo farebnom svete fantázie. "Možno aj u vás doma neustále pribúdajú ďalšie a ďalšie diela na dvere chladničky. Niektoré sú jednoduchšie, iné naozaj upútajú pozornosť. Malí autori sú hrdí, že svoje diela môžu vystaviť očiam rodiny či návštevy," povedala Longauerová.

Stačí, keď dieťa akoukoľvek výtvarnou technikou na ľubovoľnú tému vytvorí obrázok vo formáte A3, rodič ho na zadnej strane označí menom dieťaťa, jeho vekom a domácou adresou, názvom diela a doručí ho do ROS najneskôr do 3. novembra. "Pokiaľ prácu dieťaťa zašle organizácia, na zadnú stranu práce sa uvedie okrem mena a veku autora, názvu diela, domácej adresy aj adresa odosielajúcej organizácie, meno pedagóga a emailová adresa," vysvetlila metodička ROS.

Z odovzdaných výtvarných prác odborná porota vyberie tie najlepšie, ktoré budú v dvoch kategóriách detí vo veku tri až päť a šesť až sedem rokov odmenené zaujímavými cenami. "Malí autori môžu zažiť svoju prvú výstavu, ktorá bude slávnostne otvorená 16. novembra o 09.30 h v priestoroch Domu kultúry v Hontianskej Vrbici. Otvorenie a vyhodnotenie výstavy obohatí Zahrajko, ktorý zaspieva a zahrá všetkým deťom, prítomným na vernisáži a zároveň zapojeným do súťaže. Všetky vyzbierané práce tu budú vystavené a sprístupnené verejnosti od 17. do 30. novembra," dodala Longauerová.

Po ukončení výstavy všetky práce postupujú do celoslovenského kola súťaže Žitnoostrovské pastelky.

abu ed

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR