Stredná a základná škola spolupracujú na výchove mladých technikov

TASR, 23. januára 2016 11:12

Stredná priemyselná škola na Ulici Františka Hečku v Leviciach spolupracuje s levickou Základnou školou Andreja Kmeťa na výchove žiakov v technickej oblasti.

Levice 23. januára (TASR) – Oslovili sme základné školy v Leviciach s bezplatnou ponukou priestorov, vzdelávacích kapacít a učiteľov odborných predmetov na rozvoj technického vzdelávania žiakov. Ako jediná reflektovala na našu ponuku Základná škola Andreja Kmeťa," skonštatoval riaditeľ Strednej priemyselnej školy Levice Roman Karaffa.

Foto: ZŠ A. Kmeťa LeviceNa základnej škole sa vo vzdelávacej oblasti Človek a svet práce vyučuje predmet technika. V rámci tohto predmetu sa žiaci druhého stupňa zoznamujú s problematikou spracovania dreva, kovov, plastov, elektrických obvodov, navrhovania plošných spojov, spájkovania. V priestoroch Strednej priemyselnej školy Levice absolvujú časť vzdelávania pod vedením učiteľov odborných predmetov. Využitím zariadení v školských dielňach a laboratóriách získajú žiaci základnej školy skúsenosti z praktických činností, naučia sa základy techniky, ktoré im môžu pomôcť v praktickom živote, možno i v profesijnej orientácii, povedal Karaffa. Cieľom spolupráce je podľa jeho slov prebudenie záujmu o štúdium technických odborov u žiakov základných škôl, čo sa môže prejaviť v záujme o štúdium techniky na stredných školách v okrese Levice.


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac