Skončila Letná škola Teach for Slovakia

Školský servis, 9. augusta 2018 13:50

Deti sa učili sebakontrole, vytrvalosti a tímovosti.

Bratislava 9. augusta (SkolskyServis.sk) - Denne sa vyučovania zúčastnilo priemerne 90 žiakov z Bratislavy a okolia. Akciu, ktorá sa konala od 18. júla do 1. augusta, podporila aj Nadácia Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK).
Foto: Teach for Slovakia

Deti sa v priebehu Letnej školy Teach for Slovakia, ktorá sa prvý krát konala v Bratislave v priestoroch ZŠ Nejedlého v Dúbravke, sústredili na rozvoj troch vlastností – sebakontrola, vytrvalosť a tímovosť. „Projekt Letná škola Teach for Slovakia ponúka žiakom možnosť upevniť si učivo, rozvíjať zručnosti, či objaviť nové kamarátstva. Oblasti vzdelávania venujeme v Nadácii Volkswagen Slovakia špeciálnu pozornosť, preto sme radi, že sme mohli podporiť aj tento projekt, ktorý sa stretol s tak pozitívnou odozvou u žiakov i rodičov,“ hovorí projektová manažérka Alexandra Pappová z Nadácie VW SK.
Letná škola bola príležitosťou pre žiakov, ktorí potrebovali pracovať na svojom správaní, motivácií a akademických zručnostiach a ktorým by čas strávený v zmysluplnom prostredí mohol pomôcť. Žiaci sa učili angličtinu, matematiku, prírodné a spoločenské vedy.

Medzi najzaujímavejšie hodiny patrili napríklad tie, keď za žiakmi prišiel Kanaďan, žijúcu na Slovensku a debatoval s nimi ako sa človeku zo zahraničia žije u nás. Letnú školu takisto navštívila Ministerska školstva Slovenskej republiky Martina Lubyová a žiaci si pre ňu pripravili prezentácie na tému „Keby som bol/a Ministrom školstva.“

Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) počas vyučovacej hodiny medzi žiakmi. V Bratislave 27. júla 2018. FOTO TASR - Marko Erd Foto: TASR


„V projekte Letná škola sa sústredíme na inovatívne spôsoby výučby, individuálny prístup a podporu zvedavosti. Mnohé deti si v lete obľúbili predmety, ku ktorým si zatiaľ nevedeli nájsť vzťah. Našli sa aj také, ktoré majú bežne problém fungovať v kolektíve, majú z neho strach. Na Letnej škole sa podarilo vytvoriť príjemnú a bezpečnú atmosféru, v ktorej sa cítili dobre a dokázali pracovať v skupinách,” povedala Anežka Karľa, riaditeľka Letnej školy.

Testy minulý rok ukázali, že žiaci Letnej školy Teach for Slovakia sa za dva a pol týždňa posunuli v čitateľskej gramotnosti o toľko, ako je bežný posun u žiakov za obdobie školského polroka.

Letná škola Teach for Slovakia sa konala pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý toto podujatie sám niekoľkokrát navštívil. Viac informácií o Letnej škole môžete násjť na www.teachforslovakia.sk alebo na FB stránke Teach for Slovakia.

Téma TASR