Lesní pedagógovia z NLC pripravujú na deň lesov workshop

TASR, 18. marca 2019 13:03

Lesy a vzdelávanie sú hlavným motívom Medzinárodného dňa lesov (MDL) 2019.

Zvolen/Banská Štiavnica 18. marca (TASR) - Práve na tento deň, čiže na štvrtok (21. 3.), pripravili lesní pedagógovia z Národného lesníckeho centra (NLC) vo Zvolene workshop pre študentov stredných škôl v Banskej Štiavnici, na ktorom bude rezonovať hlavný motív MDL.
Ilustračné foto Foto: TASR/Marián Holubčík

NLC sa pripája k výzve na zorganizovanie aktivít, zameraných na zvýšenie povedomia o lesoch, o ochrane lesov a udržateľnom rozvoji všetkých typov lesov. V rámci týždňa od 18. do 22. marca sa bude realizovať niekoľko podujatí pre rôzne cieľové skupiny. Vyvrcholením kampane je práve 21. marec, keď sa stretnú lesní pedagógovia a študenti štyroch stredných škôl v Banskej Štiavnici (Stredná odborná škola (SOŠ) lesnícka, Gymnázium Andreja Kmeťa, Stredná priemyselná škola Samuela Mikovíniho, Stredná odborná škola služieb a lesníctva) v priestoroch SOŠ lesníckej, aby spoločne oslávili MDL.

Počas workshopu budú jednotlivé študentské tímy plniť úlohy, ktorých spoločným menovateľom budú lesy, stromy a ich význam pre spoločnosť. Riešenia úloh postupne odhalia posolstvá MDL. Kampaň má celoslovenský charakter a zapájajú sa do nej lesníci a lesní pedagógovia z rôznych regiónov.

Dátum 21. marec ako MDL vyhlásilo v roku 2012 Generálne zhromaždenie OSN v spolupráci s Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

TASR o podujatí informoval Ján Lichý z referátu komunikácie a marketingu NLC.
Téma TASR