Podujatie v Archeologickom múzeu Havránok sprostredkuje život Keltov

TASR, 13. júna 2018 10:37

Akcia s názvom S deťmi za Keltmi sa uskutoční v stredu 13. a štvrtok 14. júna.

Archeoskanzen na kopci Havránok týčiacom sa nad vodným dielom Liptovská Mara zaznamenáva z roka na rok nárast počtu návštevníkov. Foto: Michal Svítok/TASR


Ružomberok 13. júna (TASR) - Návštevníci Archeologického múzea v prírode Liptovská Mara - Havránok budú mať v tomto týždni v rámci vzdelávacieho podujatia príležitosť zistiť, aké boli život a zvyklosti Keltov. Akcia s názvom S deťmi za Keltmi sa uskutoční v stredu 13. a štvrtok 14. júna.

„Deti sa zoznámia s periodizáciou dejín, nahliadnu do života v dobe železnej, rímskej, obdobia sťahovania národov i stredoveku. Navaríme si, utkáme si oblečenie a vyskúšame výrobu keramiky," priblížila pre TASR Simona Sliacka z Liptovského múzea v Ružomberku.

Vstupy na programové podujatie budú možné každú hodinu v čase od 9. do 14 h. Účasť organizovaných skupín je potrebné nahlásiť vopred.

Archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare je jednou z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Keltský areál sa pýši náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej.
Téma TASR