Súd rozhodol v prípade nového poskytovateľa internetu v školách

TASR, 26. júla 2018 11:08

Krajský súd v Bratislave rozhodoval o poskytovateľovi internetu v školách v prípade projektov Infovek 2 a Edunet_SK.

Bratislava 26. júla (TASR) - Zamietol žalobu od Slovak Telekomu a za pravdu dal Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). TASR to potvrdil hovorca súdu Pavol Adamčiak.
Ilustračné foto Foto: Radovan Stoklasa/TASR

"Senát považuje žalobu za nedôvodnú," uviedol. Napadnuté rozhodnutie ÚVO nemohlo podľa súdu právnymi účinkami zasiahnuť do právnej sféry Slovak Telekomu. "Respektíve zasiahlo len ohraničene do momentu, keď bol vrátený do procesu verejného obstarávania," doplnil Adamčiak s tým, že proti rozhodnutiu je prípustná kasačná sťažnosť.

"Teší nás, že aj súd, ako aj ÚVO, odobril správnosť postupu ministerstva školstva pri vyhodnocovaní súťaže," reagovala ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS). Ďalšie kroky oznámi neskôr, keď bude rozhodnutie právoplatné.

Slovak Telekom podľa svojho hovorcu pre korporátne záležitosti Petra Kimijana ďalšie kroky nekomentuje, kým mu nebude doručené písomné rozhodnutie s odôvodením súdu.

Prípad sa týka výberu nového dodávateľa internetu pre školy. Víťazom súťaže sa stala spoločnosť Swan, Slovak Telekom neuspel. Podľa ÚVO bol výber nového poskytovateľa ministerstvom v poriadku. Slovak Telekom sa voči rozhodnutiu ÚVO bránil. Slovak Telekom dal preto rozhodnutie ÚVO na súd a ten v stredu rozhodol.
Téma TASR