Košice: Školy a škôlky prechádzajú v lete opravami

TASR, 18. júla 2018 9:33

Stáť by mali takmer 1,59 milióna eur.

Košice 18. júla (TASR) - Opravy desiatok materských (MŠ) a základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta realizuje mesto Košice počas prebiehajúcich letných prázdnin. Stáť by mali takmer 1,59 milióna eur. Pre TASR to povedala hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Rekonštrukčné práce na elokovanom pracovisku Materskej školy Žižkova v Košiciach Foto: TASR/František Iván


Ako uviedla, ide o práce ako stavebné úpravy priestorov, sanácie havarijného stavu stien, opravy striech, výmeny okien a dverí, opravy vykurovacích rozvodov, elektroinštalácie, ale aj hygienické maľby školských kuchýň a iné.

Pracuje sa tiež na rozšírení kapacít MŠ. „Nové miesta vzniknú v MŠ Azovská, MŠ Húskova, MŠ Muškátová, MŠ Hrebendova, MŠ Čordákova a MŠ Žižkova - elokované pracovisko Turgenevova 38," spresnila Šnajdárová. Kapacita MŠ Žižkova - elokované pracovisko Turgenevova 38 sa má zvýšiť o 44 miest. Aktuálne tu prebieha výmena okien, práce na elektroinštalácií, nových omietkach a robia sa aj sadrokartónové podhľady.

„Opravami strešných krytín prechádzajú materské školy Ovručská, Jaltská, Ipeľská, Dénešova, Poľná a Zuzkin park, ale aj ZŠ Považská a Jazyková škola (JŠ) Užhorodská, čo je vyčíslené na 100.000 eur," spresnila Šnajdárová. Okrem iného sa vykonávajú aj práce na viacerých školských dvoroch, ako opravy lavičiek či pieskovísk.

Mesto Košice má v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta 55 materských škôl, 33 základných škôl a jednu spojenú ZŠ s MŠ.
Téma TASR