Konferencia BUM! - odborníci z praxe predstavia moderné spôsoby výučby

Školský servis, 14. októbra 2018 8:05

Matematika bez čísel, Škola inkluzionistov, Ako môžu mravce zachrániť školstvo či Fínsky vzdelávací systém – to sú len niektoré z tém pripravovanej konferencie s názvom BUM!2018 (Budem Učiť Moderne).

Nitra 14. októbra (SkolskyServis.sk) - V spolupráci s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre, Občianskym združením eTeacher a Komenského inštitútom budú mať študenti učiteľstva a ich učitelia počas jedného dňa možnosť získať reálnejšiu predstavu o učiteľskom povolaní a taktiež zdieľať svoje skúsenosti so svojimi kolegami z praxe. Pomôžu im v tom prednášajúci ako Juraj Hipš z Komenského inštitútu, Vladimír Burjan z Neziskovej organizácie Dobrá škola, Peter Farárik z Občianskeho združenia Lepšia geografia, lektor Robert Čapek, Päivi Parkkonen z Valkeala Senior High School vo Fínsku a viacerí absolventi Komenského inštitútu. Študentom predstavia moderné spôsoby výučby, ktoré využívajú a taktiež témy, ktoré momentálne v spoločnosti rezonujú a oni sa im dlhodobejšie venujú.
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre Foto: Henrich Mišovič/TASR

Konferencia bude slávnostne otvorená vo štvrtok 25. októbra 2018 o 8:30 v priestoroch Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Doobeda budú plenárne prednášky, popoludní od 14:00 do 16:10 sa uskutoční séria workshopov. Večer o 16:30 je pripravené divadelné predstavenie + Pridať priateľa. Prostredníctvom interaktívnej metódy Divadlo Fórum v ňom študentky zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Topoľčanoch pod vedením Zuzany Kráľovej predstavia tému kyberšikany.

S nápadom zorganizovať túto konferenciu prišli Katarína Michalíková (Gymnázium Golianova 68, Nitra) a Miriama Glovňová (ZŠ s MŠ Lužianky), absolventky Komenského inštitútu. Snahou konferencie je podľa ich slov „prepojiť jednotlivé stupne nášho vzdelávacieho systému, počnúc základným, cez stredné a vysokoškolským školstvom končiac. Konferencia je chápaná ako krok v skvalitňovaní prípravy budúcich učiteľov a takisto v prezentovaní práce učiteľov, ktorí nečakajú na zmenu zhora a snažia sa posúvať slovenské školstvo dopredu.“

Minulý týždeň bola oficiálne spustená aj webová stránka konferencie BUM: Budem učiť moderne! https://bum.eteacher.sk, kde záujemcovia nájdu podrobné informácie.

Téma TASR