Komu vďačíme za Starý most? Hviezdam. Tým európskym.

TASR, 14. decembra 2017 14:59

Do súťaže prihlásili študenti práce, v ktorých vlastným pohľadom ukázali, čo všetko sa podarilo za eurofondy v ich blízkom okolí zmeniť.

Foto: youtubeBratislava 14. decembra (TASR) - Slogan autorky víťazného videospotu v súťaži Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2017, ako aj inovatívny spôsob spracovania témy opravy a obnovy bratislavského Starého mosta, oslovil odbornú porotu najviac v súťaži pre študentov stredných a vysokých škôl na Slovensku, ktorú vyhlásil Úrad vlády SR ešte v júni tohto roku už po šiesty raz. Mladí ľudia opäť dokázali svoju originalitu, šikovnosť, tvorivosť a ukázali veľkú dávku talentu a schopností. Do súťaže prihlásili študenti práce, v ktorých vlastným pohľadom ukázali, čo všetko sa podarilo za eurofondy v ich blízkom okolí zmeniť: mosty, električky, hrady a zámky, školy, ihriská.... Videospoty boli hodnotené odbornou komisiou podľa týchto kritérií:

* uchopenie témy

* tvorivosť

* originalita

* spracovanie

* inovatívnosť

Víťazmi sa stali:

1. miesto: Sophia Cígerová - Starý Most; Gymnázium Metodova, Bratislava, cena: HD kamera SONY FDR AX 53,

2. miesto: Matej Rolko - Vígľaš; Gymnázium Ľudovíta Štúra, Zvolen, cena: EXT HDD 1TB Wireless + Powerbank Genius ECO-u540 5400mAh,

3. miesto: Štefan Matús - Kašieľ v Snine; Stredná priemyselná škola v Snine, cena: Tablet Lenovo TAB 2 A7-10 + USB Kingston 32 GB.


Víťazné spoty si verejnosť môže pozrieť TU:
Hodnotné vecné ceny odovzdá víťazom organizátor súťaže už v najbližších dňoch.


Súťaž Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2017 zodpovedá požiadavkám Joint Communication Actions, teda siedmim spoločným komunikačným činnostiam, ktoré vzišli z aktivít eurokomisárky pre regionálnu politiku Coriny Creţu a eurokomisárky pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti a pracovnú mobilitu Marianne Thyssen, prezentovaných v apríli 2017 v Luxemburgu. Slovensko je jedna z mála európskych krajín, ktorá vo väčšine bodov tento plán plní.Úrad vlády SR - Odbor informovanosti a publicity http://www.vlada.gov.sk

http://www.eufondy.gov.sk/

TASR o tom nformoval Tlačový a informačný odbor ÚV SR.

Téma TASR