Ja som Expert! A Ty? Ja som Všetkovedko!

Školský servis, 4. decembra 2017 10:55

Aj takéto dialógy sa odohrávali vo štvrtok 30. novembra na stovkách slovenských škôl.

Foto: Talentída, n.o.Bratislava 4. decembra (SkolskyServis.sk) - Pre takmer 32 000 žiakov bol 30. november skutočne výnimočný deň. Nielen preto, že sa vďaka hustému sneženiu ledva dostali do školy, ale najmä preto, že mali šancu zabojovať o dôležité tituly EXPERT a VŠETKOVEDKO.

Kto chcel získať titul VŠETKOVEDKO, musel vedieť ako podľa mraveniska zistiť svetové strany, ako správne prestrieť príbor, ktorý vták chytá myši, na ktorom hrade sídlil pán Váhu a Tatier, ako odpovedať na otázku „How old are you?“ či ktorá časť tela slúži mačke na udržiavanie rovnováhy.

Možno ste teraz zaváhali, či by ste vedeli správnu odpoveď. Druháci – piataci na ZŠ sa nezľakli a dokázali zobrať rozum do hrsti. Zo súťaže odchádzali usmiati a s dobrým pocitom, že keď toto zvládli, vedia ozaj všetko.

Foto: Talentída, n.o.Žiaci druhého stupňa a stredoškoláci tiež museli poriadne zapnúť mozgové závity, ak chceli získať titul EXPERT v niektorej z nasledujúcich tém: Tajomstvá prírody, Góly, body, sekundy, Do you speak English?, Svetobežník, Dejiny, udalosti, umenie a Mozgolamy.

Budúci Expert nesmel zaváhať nad otázkami:

Kto bol Martin Luther a v ktorom meste pribil na dvere chrámu svojich 95 téz?
Aký tvar musí mať kúsok ľadu, ak ním chceme sústrediť slnečné lúče tak, aby zapálili papier?
Ktorého živočícha používali v minulosti na púšťanie žilou?
Názov ktoré slovenského vrchu je synonymom koreniny zázvor?
V ktorej krajine sú kravy posvätné?

Kto získa titul Expert alebo Všetkovedko, dnes ešte nevieme povedať. Vieme len to, že v Talentíde sa od zajtra nezastavia, lebo poštári im začnú nosiť stovky obálok s tisíckami hárkov na vyhodnotenie. A oni musia spraviť všetko pre to, aby sa žiaci dozvedeli svoje výsledky ešte pred Vianocami.

Foto: Talentída, n.o.


Foto: Talentída, n.o.

Téma TASR