Inovatívne vzdelávanie je pre školy atraktívne

Školský servis, 12. októbra 2018 13:13

Ponuka zážitkovej výučby, kvalitných vzdelávacích materiálov z dielne skúsených slovenských učiteľov, interaktívne lekcie a videá od britskej televízie BBC stiahli na seba mimoriadnu pozornosť škôl.

Foto: edulab


Bratislava 12. októbra (SkolskyServis.sk) - Iba dva týždne od spustenia registrácie do inovatívneho vzdelávacieho projektu Expedícia Fenomény sveta registrujú jeho organizátori z neziskovej organizácie EDULAB záujem už z takmer 500 škôl z celého Slovenska. Tieto školy zároveň do projektu nahlásili už viac ako tisícku svojich učiteľov, ktorý budú inovatívne vzdelávanie na školách realizovať.

Projekt Expedícia Fenomény sveta sa zameriava na tzv. medzipredmetovú výučbu. Ide o vzdelávaciu metódu, pri ktorej žiaci nezískavajú informácie izolovane, v rámci jednotlivých školských predmetov, ale podľa zvolenej témy. Takto potom získavajú poznatky v súvislostiach, čo je spôsob, akým by mali neskôr nazerať na problémy a ich riešenie aj v bežnom živote.

EDULAB reaguje projektom na svoj skorší prieskum medzi učiteľmi

Ten poukázal na fakt, že školy na Slovensku trpia nedostatkom vhodných vzdelávacích materiálov pre medzipredmetovú výučbu. Podľa prieskumu, takmer štvrtina učiteľov (22 %) nemá k dispozícii žiadne takéto vzdelávacie materiály. Ďalších 62 % učiteľov nimi čiastočne disponuje, ale privítalo by ich oveľa viac. Iba 16 % učiteľov uviedlo, že má dostatok vzdelávacích materiálov pre tento typ výučby. Súčasne, až 72% opýtaných učiteľov odpovedalo, že ak by mali k dispozícii kvalitné vzdelávacie materiály, výrazne by to prispelo k zvýšeniu atraktivity medzipredmetovej výučby.

Školy, ktoré sa už do projektu registrovali, absolvujú v úvode prezentáciu, na ktorej sa stretnú s autormi projektu a získajú potrebné informácie k jeho realizácii. Prezentácie sa postupne v priebehu októbra uskutočnia v Košiciach, Nitre, Žiline a v Bratislave. Školy, ktoré by sa do projektu chceli ešte zaregistrovať a stihnúť niektorú z prezentácií majú šancu tak urobiť kedykoľvek, avšak voľné kapacity sú už k dispozícii iba v Nitre a Bratislave. Viac informácií môžu získať na webe projektu www.fenomenysveta.sk
Partnermi projektu Expedícia Fenomény sveta sú okrem Tatra banky a Panta Rhei aj BUBO, Snowparadise, Sony, NAY a Huawei.

SkolskyServis.sk informoval Milan Kisztner, neuropea.com

Téma TASR