Hodina kódu opäť prináša zoznámenie sa s programovaním hravou formou

TASR, 29. novembra 2017 12:26, aktualizované 30. novembra 12:26

Tento rok bude mať zároveň aj charakter inklúzie, pretože s pomocou asistentov si ju budú môcť vyskúšať napríklad aj žiaci so sluchovým postihnutím.

Bratislava 29. novembra (TASR) - Zoznámiť deti zo základmi programovania hravou formou je cieľom celosvetovej iniciatívy Hodina kódu. Tá prichádza aj tento rok na Slovensko a v dňoch 4. až 13. decembra si budú môcť záujemcovia preveriť svoje základné znalosti. Tento rok bude mať zároveň aj charakter inklúzie, pretože s pomocou asistentov si ju budú môcť vyskúšať napríklad aj žiaci so sluchovým postihnutím.
Hodina kódovania Foto: Microsoft

"Hodina kódu je ideálnym odrazovým mostíkom pre všetkých, ktorí chcú začať s programovaním. Deti si hravou formou precvičia logické myslenie a naučia sa základné princípy programovania. Hodina kódu ukazuje, že programovanie nie je nuda," hovorí Marcela Havrilová, riaditeľka pre oblasť školstva zo spoločnosti Microsoft Slovensko. Práve digitálne zručnosti majú zohrávať v budúcnosti čoraz väčšiu úlohu a pokročilú znalosť technológií bude vyžadovať deväť z desiatich profesií.
Hodina kódovania Foto:Microsoft

Do Hodiny kódu sa môže zapojiť každý, a to aj bez predchádzajúcich skúseností s programovaním. Stačí bežné pripojenie na internet a počítače, smartfóny alebo tablety. Bližšie informácie sú na webovej stránke hourofcode.com. Pre školy, ktoré sa chcú so svojimi žiakmi a študentmi do Hodiny kódu aktívne zapojiť, je pripravená virtuálna Hodina kódu cez skype. Tá je naplánovaná na pondelok 11. decembra medzi 9.00 a 11.00 h.

V minulom roku sa na Slovensku do podujatia zapojilo takmer 4000 chlapcov a dievčat z viac ako 50 základných a stredných škôl.

Všetky informácie o tom, ako zorganizovať podujatie, vlastnú Hodinu kódu, sú na stránke hourofcode.com. Na tejto stránke sa dá podujatie aj zaregistrovať a tým sa zapísať do mapy udalostí Hodiny kódu po celom svete.


Téma TASR