Grant v programe E-Talent môžu získať študenti i učitelia

TASR, 20. septembra 2018 10:31

Predkladané projekty musia nadväzovať na vzdelávací proces a zároveň spĺňať obsahové kritériá programu.

Bratislava 20. septembra (TASR) – Študenti a učitelia informačných technológií a aplikovanej informatiky sa môžu uchádzať o grant v programe E-Talent. TASR o tom informovala Zuzana Žiaranová, hovorkyňa Tatra banky, ktorá projekt realizuje.
Na snímke učebňa informatiky - ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

"Naším dlhodobým cieľom je podporovať kreativitu a inovatívnosť učiteľov a študentov, ktorí sa rozhodli venovať vedeckým projektom už počas vysokej školy. Chceme, aby študenti mohli svoje vedomosti podporiť svojou aktivitou v príslušnej oblasti výskumu," uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky.

Predkladané projekty musia nadväzovať na vzdelávací proces a zároveň spĺňať obsahové kritériá programu. Ide napríklad o originalitu, inovatívnosť alebo invenčnosť predmetu výskumu, praktickú využiteľnosť výstupov výskumu, medzisektorový prístup k výskumu či využiteľnosť výsledkov výskumu na zlepšovanie vzdelávacieho procesu na vybraných fakultách technického zamerania.

Termín na prihlásenie projektov je do 2. novembra, celková výška podpory je 25.000 eur. Jeden projekt môže získať finančnú podporu vo výške 5000 eur.

siv vsTéma TASR