Mladí reportéri opäť súťažili s príspevkami o životnom prostredí

TASR, 20. apríla 2016 8:10

Do národného kola súťaže sa prihlásilo 165 príspevkov v kategóriách reportážny článok, fotografia a video.

Ilustračné foto Foto: Adriana HenčekováBratislava 20. apríla (TASR) - Mladí reportéri súťažili aj v tomto školskom roku s príspevkami o životnom prostredí. Porota najviac vyzdvihla prácu skupiny reportérov zo Súkromnej základnej školy v Novej Dubnici, ktorí formou príspevkov vo všetkých súťažných kategóriách upozornili na problém dopadov rekonštrukcie rozvodov kúrenia na zeleň a kvalitu života.

Porotcovia ocenili výber témy, ktorá trápila celé mesto, ako aj jej kvalitné a komplexné spracovanie. Podľa člena poroty Radovana Stoklasu pracovali reportéri v súlade s trendmi svetových agentúr, keď tému spracovali zároveň formou článku, fotografií aj videa a tak sa snažili zasiahnuť čo najširšiu verejnosť.

Do národného kola súťaže sa prihlásilo 165 príspevkov v kategóriách reportážny článok, fotografia a video. Mladí reportéri skúmali napríklad znečistenie Slovenského raja turistami, nelegálne skládky odpadu v Bošáci a Seredi či znečistenie brehov riek. Víťazné práce postupujú do medzinárodného kola súťaže, kde sa stretnú s víťazmi z vyše 20 krajín zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie.

Program Mladí reportéri pre životné prostredie realizuje Centrum environmentálnych aktivít (CEA) od roku 2009 s cieľom povzbudiť mladých ľudí vo veku 11 až 21 rokov k riešeniu problémov životného prostredia v mieste, kde žijú, formou publikovanej reportérskej tvorby.

TASR informoval Richard Medal, riaditeľ CEA Trenčín.Téma TASR