Drevená nadstavba zvýšila kapacitu školy na Jeséniovej ulici

TASR, 12. decembra 2017 9:30

Na základnej škole na Jeséniovej ulici v bratislavskom Novom Meste už funguje drevená nadstavba. Tú vybudovala mestská časť za 148. 000 eur.


Bratislava 12. decembra (TASR) – Kapacita školy sa tým rozšírila o dve triedy a zhruba 50 detí. Každý ročník od prvého po štvrtý tak má po dve triedy.

"Unikátna drevená nadstavba už úspešne slúži deťom a celej škole. Mali sme šťastie na projektantku, ktorá je z lokality a zároveň má dieťa v škole, takže okrem profesionálneho záujmu urobiť prácu čo najlepšie tam bol aj kus srdca," uviedol pre TASR novomestský hovorca Marek Tettinger.

Vedenie mestskej časti sa týmto projektom inšpirovalo v zahraničí. "Posledných 15 alebo 20 rokov to využívajú v Nemecku či Rakúsku, pričom odskúšali, že drevo má veľmi dobrý vplyv na psychiku detí. Zlepšuje ich sústredenosť, znižuje nežiaduce prejavy, deti sa lepšie učia a príjemne cítia," doplnil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Okrem nových tried by malo na škole pribudnúť aj meteorologické zariadenie. „Škola bude vedieť tak trochu predpovedať počasie,“ dodal Kusý s tým, že nové zariadenie nainštalujú na jar budúceho roka.

Mestská časť je zriaďovateľom ôsmich základných škôl, ktoré navštevuje takmer 1500 žiakov. 

Téma TASR