DOD na Filozofickej fakulte ponúknu aj hodinu filozofie

TASR, 22. januára 2018 8:00

Kroje, tlmočnícke kabíny aj úspešných novinárov.

Bratislava 22. januára (SkolskyServis.sk) - Aj tento rok otvorí Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave v sobotu 27. januára 2018 svoje brány pre verejnosť. Naša najstaršia humanitná a spoločenskovedná vysoká škola fakulta má 30 rôznych katedier a ponúka až 115 študijných programov. Na Deň otvorených dverí si jej učitelia, študenti a vedci pripravili pestrý program.
Foto: Mgr. Jana Pazderová

„Začíname stretnutím s vedením fakulty v Moyzesovej sieni v našej hlavnej budove na Gondovej ulici, kde záujemcom poskytneme informácií o štúdiu, študijných programoch či možnostiach uplatnenia sa po štúdiu,“ hovorí docentka Mariana Szapuová, prodekanka pre prijímacie konanie. Na jednotlivých katedrách potom návštevníkov čaká napríklad beseda s úspešnými novinármi (katedra žurnalistiky), kreatívne cvičenia a ukážky z tvorby študentov (katedra marketingovej komunikácie), “hodina filozofie” na tému pravdy, poznania a intuícií (katedra filozofie), prehliadka tlmočníckeho laboratória (katedre germanistiky), prednášky o kultúre, rituáloch, hudbe (katedra etnológie), ukážky krojov slovanských národov (katedra slovanských jazykov), “dejiny umenia v praxi” (katedra dejín výtvarného umenia), ukážky originálnych historických dokumentov a artefaktov (katedre archívnictva a pomocných vied historických) alebo interaktívny vedomostný kvíz s názvom “Si informačný hrdina?” (Katedra knižničnej a informačnej vedy). Zážitkom bude už len návšteva reprezentačnej secesnej Moyzesovej siene, jednej z najkrajších koncertných sál v Bratislave.

Program Dňa otvorených dverí na Filozofickej fakulte sa začína o desiatej predpoludním a potrvá do druhej hodiny popoludní. „Akcia je určená najmä pre potenciálnych uchádzačov o vysokoškolské štúdium, ktorí sa v tomto období rozhodujú o ďalšom smerovaní svojho štúdia, ale vítame aj širokú verejnosť,“ hovorí prodekanka fakulty Mariana Szapuová.

Filozofická fakulta UK funguje od roku 1921 a v súčasnosti na nej študuje približne 3000 študentiek a študentov.


Téma TASR