Do rekonštrukcie škôl chce Prievidza investovať asi 1,19 milión eur

TASR, 18. decembra 2017 10:11

Prípadné dofinancovanie investičných akcií v programe vzdelávanie bude radnica riešiť po schválení záverečného účtu mesta za tento rok v rámci prvej zmeny rozpočtu na rok 2018.

Prievidza 18. decembra (TASR) - Samospráva Prievidze plánuje v roku 2018 investovať finančné zdroje do rekonštrukcie objektov základných i materských škôl. Na tento účel vyčlenila v budúcoročnom rozpočte viac ako 1,19 milióna eur, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
Ilustračné foto Foto: BSK

"Pre materské školy je v rozpočte zahrnutý vyšší objem finančných prostriedkov, konkrétne 881.500 eur, ktorý je plánovaný na rekonštrukciu škôlok na Ceste Vl. Clementisa, uliciach M. Mišíka a J. Matušku. Pre základné školy (ZŠ) mesto vyčlenilo v rozpočte spolu 315.330 eur," konkretizoval Ďureje.

V ZŠ na Ulici S. Chalupku radnica zabezpečí vo výške 121.178 eur okrem iného rekonštrukciu okien s energetickou úsporou, zriadenie polytechnických učební či rekonštrukciu palubovky v telocvični. Pre ZŠ na Rastislavovej ulici vyčlenila výdavky vo výške 41.403 eur aj na rekonštrukciu okien s energetickou úsporou.

Pre ZŠ na Mariánskej ulici mesto v rozpočte pripravilo 51.500 eur na rekonštrukciu fasády a okenného opláštenia s energetickou úsporou, v ZŠ na Malonecpalskej ulici plánuje rekonštrukciu okenného opláštenia s energetickou úsporou za 30.000 eur a vysporiadanie pozemkov za 10.000 eur.

ZŠ na Ulici energetikov sa budúci rok dočká rekonštrukcie okien s energetickou úsporou a rekonštrukcie cvičebného priestoru, v rozpočte na to radnica vyčlenila 37.749 eur. ZŠ na Ulici P. Dobšinského dostane za približne 3500 eur nové veľkokuchynské zariadenie do školskej jedálne a na ZŠ na Ulici P. J. Šafárika samospráva zabezpečí za 20.000 eur rekonštrukciu okien s energetickou úsporou.

Prípadné dofinancovanie investičných akcií v programe vzdelávanie bude radnica riešiť po schválení záverečného účtu mesta za tento rok v rámci prvej zmeny rozpočtu na rok 2018.

Prievidza bude budúci rok hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Celkové príjmy, ako i celkové výdavky, naplánoval magistrát vo výške 35.644.003 eur. Základný dokument mesta schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní minulý týždeň.
Téma TASR