Do celoslovenského kola ankety Zlatý Amos postúpilo 12 učiteľov

Školský servis, 16. apríla 2018 14:41

Prvá súťažná disciplína budú videovizitky učiteľov, ktoré sa v tomto čase už nakrúcajú so žiakmi priamo v školách.

Foto: Renáta VadásyováKošice 16. apríla (SkolskyServis.sk) - Sústredenie semifinalistov ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku Zlatý Amos sa uskutočnilo v dňoch 12. a 13. apríla. Do celoslovenského kola postúpilo 12 učiteľov z celého Slovenska. Všetci postupujúci učitelia sa sústredenia zúčastnili. Hlavnou úlohou pracovného stretnutia bolo príprava a organizácia žiakov z celého Slovenska na celoslovenskom kole a príprava druhej súťažnej disciplíny.

"12. ročník ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku Zlatý Amos sa uskutoční od 12.-13. mája 2018 v hlavnom meste SR v Bratislave. Rozhodli sme sa pripraviť celoslovenské kolo v hlavnom meste preto, lebo 3 z 11 víťazov sú práve z Bratislavy", povedala pre Školský servis TASR riaditeľka ankety Zlatý Amos Renáta Vadásyová.

Prvá súťažná disciplína budú videovizitky učiteľov, ktoré sa v tomto čase už nakrúcajú so žiakmi priamo v školách a my sa ich pýtame, prečo navrhli svojho učiteľa do ankety. Druhá súťažná disciplína je program učiteľa na danú tému a žáner. V tomto ročníku sme pripravili tému: predmety v školách v rôznych žánroch. Programy vyžrebovala redaktorka RTVS Košice Silvia Košťová. Učitelia nacvičovali svoje programy už mesiac a na sústredení sme preberali dramaturgiu a vylepšenie súťažnej disciplíny na celoslovenské kolo.

Tvárou ankety je už po šiestykrát Igor Timko, moderátorkou bude Adela Vinczeová. 15. apríla sa končí hlasovanie o titul Amos sympaťák na internete. Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Vyžrebované programy:

Foto:


Hlavný organizátor: OZ ADEVYK
Hlavný partner:
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR,
Bratislavský samosprávny kraj
Spoluorganizátor: Mestský úrad Bratislava – Petržalka

Téma TASR