Služobný úrad ministerstva školstva povedie Lukáš Machala

TASR, 4. októbra 2017 11:18, aktualizované 4. októbra 14:18

Machala nahradí od 5. októbra doterajšiu generálnu tajomníčku Helenu Polákovú.

Bratislava 4. októbra (TASR) – Novým generálnym tajomníkom služobného úradu ministerstva školstva sa stane Lukáš Machala. Do funkcie ho dnes vymenovala vláda. Machala nahradí od 5. októbra doterajšiu generálnu tajomníčku Helenu Polákovú.
Lukáš Machala Foto: TASR
Výmenu na vláde navrhla ministerka Martina Lubyová (nominantka SNS). Podľa zákona o štátnej službe je predpokladom na menovanie generálneho tajomníka bezúhonnosť kandidáta, vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, prax tri roky vo verejnej správe a trojročná prax v riadiacej funkcii. Ministerka deklarovala, že Machala tieto podmienky splnil.

„Pán Machala je nominantom SNS. Myslím si, že pri takýchto postoch sa bežne používa prax, že strana, ktorej patrí ten rezort, nominuje tohto človeka,“ vysvetlila novinárom ministerka Lubyová s tým, že nomináciu predložila po dohode s národniarmi a k osobe Machalu nemá výhrady. „Zatiaľ sa nemám dôvod nazdávať, že nebude kompetentný v oblasti, ktorá teda do tej funkcie spadá,“ doplnila.

Machala bol doteraz poradcom predsedu Národnej rady SR a SNS Andreja Danka. Na otázku, či môže rezort viesť človek, ktorý v minulosti šíril informáciu, že Ilumináti pripravujú 3. svetovú vojnu, a jediný, kto môže zachrániť svet, je Vladimir Putin, ministerka odpovedala, že Machala nebude jej poradcom. „On tam bude na to, aby robil personálnu a administratívnu agendu. Ja si naozaj vyhradzujem právo vytvárať si názor na veci sama,“ ozrejmila.Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR