Dnes žilo celé Slovensko matematikou

Školský servis, 19. marca 2018 12:27

Napätie, očakávanie, veľká snaha a nakoniec radosť.

Bratislava 19. marca (SkolskyServis.sk) - Podobný scenár sa odohrával dnes na 1453 školách po celom Slovensku. Malí prváci či takmer dospelí maturanti – všetci hovorili iba o klokanovi.

Marec nie je len mesiacom knihy, ale aj mesiacom najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Dnes sa 66 987 slovenských žiakov už po 21. krát pridalo k viac ako šiestim miliónom žiakov zo 70 krajín sveta, aby si trocha potrápili mozog nad netradičnými matematickými úlohami. Foto: Talentída, n. o.Marec nie je len mesiacom knihy, ale aj mesiacom najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Dnes sa 66 987 slovenských žiakov už po 21. krát pridalo k viac ako šiestim miliónom žiakov zo 70 krajín sveta, aby si trocha potrápili mozog nad netradičnými matematickými úlohami. Ako si žiaci s úlohami poradili, uvidíme o pár dní, keď spracujeme a vyhodnotíme odpoveďové hárky zo škôl. Na svoje „Počítanie s Klokanom“ bude môcť každý účastník súťaže aj po rokoch zaspomínať pri pohľade na krásny diplom a darček, ktorý mu Klokan pošle.

Aj organizátori z Talentídy sa každoročne chodia nadýchať do škôl súťažnej atmosféry. Každý rok na inej škole, každý rok s inými deťmi. Tento rok im brány otvorila ZŠ Félix. Nakuknite aj vy, ako sa Félixáci s Klokanom skamarátili.

Všetko, čo vás zaujíma, nájdete na www.matematickyklokan.sk.

Téma TASR