Divadelný festival Bridgin'V4 uvedie Havla aj Williamsa v angličtine

Školský servis, 13. marca 2017 14:17

Festival sa koná 16. a 17. marca 2017 v bratislavskom Véčku.

Festival Bridgin'V4 Foto: Bridgin'V4Bratislava 13. marca (SkolskyServis.sk) - Päť inscenácií v angličtine prinesie druhý ročník medzinárodného festivalu anglicky hovoriaceho divadla Bridgin'V4. Festival sa koná 16. a 17. marca 2017 v bratislavskom Véčku. Predstavia sa na ňom divadelné hry Tennessee Williamsa, Václava Havla, či Ivana Stodolu.

„Cieľom festivalu je podporiť záujem študentov základných a stredných škôl o divadlo v angličtine, ako aj o samotný jazyk, ktorý je najpoužívanejším dorozumievacím jazykom na svete,“ hovorí manažérka festivalu Michaela Vrábová z jazykového centra the Bridge, ktoré festival organizuje.

Festival oficiálne otvorí inscenácia Vernisáž (Vernissage), ktorú podľa hry Václava Havla pripravilo profesionálne divadlo Theatre on the Roof z Budapešti. Maďarskí umelci privezú do Bratislavy aj inscenáciu o dysfunkčnej rodine podľa hry Tennessee Williamsa Sklenený zverinec (Glass Menagerie).

Slovenské divadlo bude reprezentovať súbor Bridgin'Drama a kabaretný klub Red Cat Cabaret. Kým prvý z nich zadaptoval hru Čaj u pána senátora (Just Another Cup of Tea) od Ivana Stodolu, druhý menovaný vytvoril vlastnú šou s názvom Made in Slovakia, ktorá predstavuje multižánrovú road show o Slovensku a jeho tradíciách.

Z hry Just another cup of tea:Edukačný a interaktívny charakter má inscenácia História anglickej literatúry (The History of English Literature) od českého divadla The Bear Educational Theatre z Prahy, ktorá divákom hravou formou predstaví velikánov anglickej literatúry.

Súčasťou festivalu bude aj špeciálny workshop pre anglicky hovoriacich študentov herectva, profesionálnych aj amatérskych hercov, ako aj divadelníkov všeobecne, ktorý budú viesť Oliver Micevski (Univerzita v Oslo), Daniel Hall (Univerzita v Sussexe) a Timea Kasa (Medzinárodná divadelná škola Jacques Lecoq v Paríži).

Partnermi festivalu sú anglické jazykové centrum the Bridge, Americká obchodná komora, Kanadská obchodná komora a České centrum. Mediálnymi partnermi sú The Slovak Spectator, www.welcometobratislava.eu, www.skolskyservis.sk, časopis Friendship a Divadelný ústav.

Viac informácií nájdete na stránke www.anglickedivadlo.sk.SkolskyServis.sk informovala Michaela Vrábová, Manažérka festivalu

Téma TASR