Deutsch-Slowakische Akademien uvažuje o školských uniformách

Školský servis, 19. apríla 2017 11:19

Záujem o ne majú otestovať školské mikiny u stredoškolákov a reflexné vesty medzi deťmi prvého stupňa základných škôl.

Záujem o uniformy majú otestovať školské mikiny u stredoškolákov a reflexné vesty medzi deťmi prvého stupňa základných škôl. Foto: Deutsch-Slowakische AkademienBratislava 19. apríla (SkolskyServis.sk) - Deutsch-Slowakische Akademien, zriaďovateľ súkromných materských, základných aj stredných škôl vo viacerých kútoch Slovenska uvažuje o zavedení školských uniforiem. Záujem o ne majú otestovať školské mikiny u stredoškolákov a reflexné vesty medzi deťmi prvého stupňa základných škôl.

„Koncom roka sme začali na našich školách s distribúciou mikín pre stredoškolákov a pre prváčikov sme pripravili reflexné vesty, aby ich prechádzky mimo školský areál boli čo najbezpečnejšie. Príjemne nás prekvapili pozitívne reakcie od žiakov aj samotných rodičov,“ uviedol predseda Predstavenstva Deutsch-Slowakische Akademien Marek Nikel, podľa ktorého DSA začína uvažovať o zavedení školských uniforiem. „Zo zahraničných skúseností vieme, že takéto oblečenie šetrí rozpočty rodín a samozrejme, nedáva deťom priestor vystatovať sa značkovým oblečením pred žiakmi z menej zámožných rodín. Pre nás sú kľúčové vedomosti a rozvíjanie talentu, s čím sa spája aj takáto forma upevňovania identity,“ konštatuje Marek Nikel.

Záujem o uniformy majú otestovať školské mikiny u stredoškolákov a reflexné vesty medzi deťmi prvého stupňa základných škôl. Foto: Deutsch-Slowakische Akademien


Podľa predsedu predstavenstva sieť škôl najväčšieho súkromného zriaďovateľa na Slovensku prichádza s testovaním mikín , pričom očakáva, , že veľa napovie dialóg vedenia škôl so žiakmi ale aj s rodičmi. „Ak budeme cítiť výraznú podporu pre zavedenie školských uniforiem, myslím si, že aj týmto krokom prinesieme na Slovensko niečo inovatívne a prínosné,“ uzatvára Marek Nikel.

Záujem o uniformy majú otestovať školské mikiny u stredoškolákov a reflexné vesty medzi deťmi prvého stupňa základných škôl. Foto: Deutsch-Slowakische Akademien


Deutsch-Slowakische Akademien vznikla pred dvomi rokmi. V súčasnosti spravuje 8 škôl, presnejšie v Trebišove, Prešove, Považskej Bystrici, Lučenci a v Trnave. Minulý týždeň odhlasovali poslanci Prešovského samosprávneho kraja, že k zmene zriaďovateľa z kraja na DSA od 1. septembra tohto roku dôjde aj na Gymnáziu Antona Pridavka v Sabinove. Od žiakov, ani ich rodičov nemecko-slovenská vzdelávacia spoločnosť ako prevádzkovateľ nevyberá školné a rovnako ani iné poplatky za štúdium. Žiakov orientuje hlavne na modernú a efektívnu výučbu cudzích jazykov. Popri anglickom poskytuje možnosť študovať aj nemecký jazyk a ponúka takisto zvýšený počet hodín polytechniky na základných školách a väčší dôraz na technicky zamerané predmety na stredných odborných školách .


Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac