Detskú lesnícku univerzitu tento rok absolvovalo 44 žiakov

TASR, 19. júna 2017 12:10

. Žiaci zároveň vykonajú sľub, že budú šíriť myšlienky tradície slovenského lesníctva aj po ukončení štúdia.

Detská lesnícka univerzita, archívne foto Foto: TASR/Jozef PoliakZvolen 19. júna (TASR) - Spolu 44 žiakov základných škôl si dnes popoludní v aule Technickej univerzity vo Zvolene prevezme absolventské diplomy za štúdium na Detskej lesníckej univerzite v školskom roku 2016/2017. Žiaci zároveň vykonajú sľub, že budú šíriť myšlienky tradície slovenského lesníctva aj po ukončení štúdia.

Detskú lesnícku univerzitu absolvovali tento rok žiaci zo šiestich základných škôl, a to nielen zo Zvolena, ale aj Banskej Bystrice a Brezna. "Šiestaci aj so svojimi pedagógmi navštevovali univerzitné prostredie osem mesiacov, počas ktorých počúvali prednášky zameraná na odborné témy, poctivo si robili poznámky, hlásili sa, dokumentovali, zážitkovo poznávali les s lesnými pedagógmi," uviedla pre TASR Veronika Jaloviarová z Národného lesníckeho centra (NLC), ktoré je koordinátorom projektu. "Odkaz absolventov je, že sa naučili mať radi lesy, čo dáva predpoklad, že ich osud bude v dobrých rukách," dodala.

V školskom roku 2016/2017 sa vďaka finančnej podpore partnerov zrealizoval v poradí 7. ročník tohto projektu. Jeho cieľom okrem popularizácie lesníctva je aj podpora environmentálneho vzdelávania na príklade lesa s dôrazom na princípy udržateľného obhospodarovania lesov na Slovensku.

Hlavným partnerom projektu sú Vojenské lesy a majetky SR - š.p., ďalšími partnermi sú Lesy SR, š.p., Lesnícka fakulta TU a Zvolen – mesto lesníctva.

Téma TASR