Detská lesnícka univerzita bude vzdelávať 46 žiakov

TASR, 16. októbra 2017 14:43

Malí študenti sa naučia napríklad to, čo je les, čo v ňom žije a rastie, čo je biodiverzita, biomasa, čo musí vedieť lesník a čo lesu škodí.

Zvolen 16. októbra (TASR) - Dnešok sa pre 46 šiestakov zo základných škôl vo Zvolene, Banskej Bystrici, Badíne, Sliači a Vígľaši začal inak ako bežný školský deň. Stali sa totiž študentmi 8. ročníka Detskej lesníckej univerzity.
Detská lesnícka univerzita, archívne foto Foto: TASR/Jozef Poliak

Ako pre TASR uviedla Veronika Jaloviarová z Národného lesníckeho centra (NLC) vo Zvolene, slávnostné otvorenie a aj prvé prednášky odštartovali ráno v objekte NLC. "Počas deviatich mesiacov štúdia čaká malých záujemcov o les a lesníctvo nielen univerzitné prostredie, kde si môžu vyskúšať vysokoškolské štúdium, ale aj netradičné miesta výučby ako virtuálna jaskyňa, lesný sklad či obľúbené a osvedčené miesta živého učenia v lese a arboréte," priblížila. 

Malí študenti sa naučia napríklad to, čo je les, čo v ňom žije a rastie, čo je biodiverzita, biomasa, čo musí vedieť lesník a čo lesu škodí.

Detskú lesnícku univerzitu organizuje v tomto školskom roku NLC - Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania v spolupráci s Vojenskými lesmi a majetkami SR, Lesmi SR a Lesníckou fakultou Technickej univerzity vo Zvolene. Jej úspešných absolventov čaká po všetkých prednáškach a aktivitách slávnostná promócia.
Téma TASR