Deň jazykov oslávia Zuza Vačková, Karin Haydu aj Celeste Buckingham

Školský servis, 22. septembra 2017 11:41

Celá Európa bude v utorok 26. septembra oslavovať!

Bratislava 22. septembra (SkolskyServis.sk) - A ani naše hlavné mesto nebude výnimkou. V bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei na Vysokej ulici to bude po celý tento deň žiť cudzími jazykmi, cudzojazyčnými knihami a programom pre malých i veľkých, o ktorý sa postarajú známe herečky Zuzana Vačková, Karin Haydu a speváčka Celeste Buckingham.

Cudzie jazyky sú už v dnešnej dobe priam nevyhnutnosť. Aj vďaka ich znalosti viac cestujeme, spoznávame, máme šancu študovať či pracovať v zahraničí. Je skvelé, že dnes vedieme k učeniu jazykov už i najmenšie deti. V škôlkach i školách, k dispozícii máme na Slovensku mnoho jazykových škôl a na trhu kopec jazykovej literatúry.
Na utorok 26. septembra pripravilo odborné nakladateľstvo RABE Slovensko v spolupráci s Panta Rhei výnimočnú akciu pred kníhkupectvom Panta Rhei na Vysokej ulici v Bratislave (v prípade zhoršeného počasia v priestoroch Panta Rhei), kde na návštevníkov čaká celodenný program, hry a súťaže v angličtine či nemčine.
Foto: RaabeProgram pre školy aj pre verejnosť

Predpoludnie bude od 9-tej hodiny venované najmä žiakom a študentom, s ktorými sa na tému cudzie jazyky bude rozprávať, hrať a súťažiť moderátor Michal Slanička, známy predovšetkým z relácií RTVS.
„Budeme radi, ak školy využijú tento deň zameraný na podporu učenia sa jazykov a spríjemnia svojim žiakom vyučovanie. Naši lektori im poradia tie najefektívnejšie metódy, aby štúdium jazykov nebolo trápením, ale naopak motiváciou – pre učiteľov, žiakov aj študentov. A v neposlednom rade je tu možnosť stretnúť našich milých hostí, s ktorými sa budeme spoločne zabávať i trošku vzdelávať,“ priblížila program pre školy Mgr. Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko.

Popoludní od 14-tej hodiny sa budú návštevníkom venovať herečky Zuzana Vačková a Karin Haydu, ktoré sa stali tvárami učebníc a slovníkov PONS práve z nakladateľstva RAABE. Spoločne s nimi príde akciu podporiť a zaspievať tá najpovolanejšia z našich speváčok, Celeste Buckingham, keďže práve angličtina je jej materinským jazykom a celkovo má táto talentovaná mladá dáma jazyky v malíčku. Spoločne tiež pokrstia nové knižné prírastky do rodiny PONS.

„Počas celého dňa bude pre verejnosť k dispozícii čitáreň s množstvom cudzojazyčných ilustrovaných knižiek pre deti i teenagerov z edície LIBRE. Svoju jazykovú úroveň si môžu návštevníci overiť rýchlymi testami, ktoré sme pre nich pripravili. Zapojiť sa môžu aj do tomboly a okrem jazykových kurzov vyhrať i skvelý víkendový pobyt,” dodala Mira Schrimpelová.

Čo je Európsky deň jazykov?

Z iniciatívy Rady Európy sa Európsky deň jazykov oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001. Pri tejto príležitosti sa v celej Európe konajú rôzne podujatia, aktivity pre deti, prednášky, konferencie. Jeho cieľom je podnietiť 800 miliónov Európanov zo 47 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov.

VIAC INFORMÁCIÍ:
Webstránka: http://www.raabe.sk/jazykova-literatura
Facebook: https://www.facebook.com/jazykovaliteraturaraabe/
Instagram: https://www.instagram.com/raabe_sk/

SkolskyServis.sk informoval Mgr. Nataša Navrátilová, RAABE Slovensko

Téma TASR