D. Čaplovič obnovil vydávanie Učiteľských novín

TASR, 3. októbra 2012 14:19

Učiteľské noviny začali opäť vychádzať v celkovom náklade 24.100 kusov v rozsahu 32 strán, z čoho 16 strán bude tvoriť príloha Školstvo odborne

Bratislava 15. októbra (TASR) - Ministerstvo školstva pod vedením Dušana Čaploviča (Smer-SD) obnovilo vydávanie tohto dvojtýždenníka o školstve po takmer dvojročnej prestávke.

Toto periodikum, ktoré má za cieľ prinášať informácie a vytvoriť priestor na výmenu skúseností v oblasti výchovy a vzdelávania, bude vychádzať s finančnou podporou Európskeho sociálneho fondu," informuje rezort na svojom webe. Podľa ministerstva je zámerom periodika prinášať trendy a podnety z krajín Európskej únie, prezentovať novinky rezortu školstva a byť priestorom na podnety a návrhy čitateľov.

Učiteľské noviny vydáva priamo riadená organizácia ministerstva školstva Štátny inštitút odborného vzdelávania v rámci projektu Vzdelávanie učiteľov v súvislosti s tvorbou školských vzdelávacích programov. Vychádzať budú v celkovom náklade 24.100 kusov v rozsahu 32 strán, z čoho 16 strán bude tvoriť príloha Školstvo odborne.Noviny, ktorých vydávanie počas svojho pôsobenia obnovil z európskych peňazí exminister Ján Mikolaj, v roku 2010 prešetrovala kontrola nariadená Európskou komisiou. Audit zistil nedostatky v dokumentácii pri výbere dodávateľa redakčných služieb.

Téma TASR