Čitateľský oriešok má svojich víťazov

Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková, 20. apríla 2017 13:35

Celoslovenská čitateľsko-výtvarná súťaž Čitateľský oriešok predstavila víťazov.

Foto: Sindy Lojkóová, Barbora ŠišolákováBratislava 20.apríl (SkolskyServis.sk) – Súťaž pre druhý, tretí a štvrtý ročník základnej školy funguje už tretí rok. „Aj v tomto ročníku sme sa zamerali na práce hlavne z výtvarného hľadiska. Množstvo krásnych prác svedčí o bohatej kreativite detí a trpezlivosti zo strany pedagógov, uviedla výtvarníčka a členka poroty Zuzana Lukáčová.

Do Čitateľského orieška zaslalo 529 škôl takmer 25 000 prác. Odborná porota vybrala z nich 999 kresieb. „ Do ďalšieho kola súťaže postúpili práce, ktoré podľa hodnotenia poroty najoriginálnejším spôsobom v kresbe prepojili dva prečítané príbehy z našich pracovných zošitov,“ povedala Mira Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva RAABE Slovensko. Ambasádorkou projektu bola slovenská moderátorka, Adela Banášová.
Žiaci vyhrali hodnotné ceny ako tablety, výtvarné materiály, pracovné zošity, alebo predplatné časopisov pre deti.
Deti boli ocenené v troch kategóriách. Nakladateľstvo RAABE odovzdávalo individuálne ceny pre žiakov. Druhá kategória bola ocenenie verejnosti na základe počtu „páči sa mi to“ na Facebooku. Ocenenie najaktívnejšej školy vyhrala ZŠ Staničná.

Súťaž vznikla so zámerom rozvíjať u žiakov čítanie s porozumením, logické myslenie a výtvarnú kreativitu. Mala dve časti-textovú a výtvarnú. Žiaci po prečítaní dvoch príbehov z pracovných zošitov museli odpovedať správne na otázky. Ďalšou úlohou bolo prepojiť prečítané príbehy do jedného obrázku.

Foto: Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková


Foto: Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková


Foto: Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková

Téma TASR