Čítame s Osmijankom – pridáš sa aj ty?

Školský servis, 25. septembra 2018 14:13

Čitateľská súťaž je určená žiakom vo veku 8 – 12 rokov.

Bratislava 25. septembra (SkolskyServis.sk) - Do literárno–spoločenskej súťaže môžu deti prihlásiť pedagógovia a knihovníci v redakcii Osmijanka. Zapojiť sa môže každý žiak, ktorý má chuť vo voľnom čase čítať knižky a zabávať sa hľadaním odpovede na OSEM literárnych hádaniek. Deti majú možnosť počas šiestich mesiacov, pretože samotná súťaž začína v októbri a končí v apríli nasledujúceho roka, spoznať osem vynikajúcich diel slovenských a svetových autorov. Osmijanko v každom ročníku pripravuje pre deti množstvo hlavolamov, hádaniek, krížoviek, ale aj otázky navyše pre výmyselníkov alebo aj začínajúcich autorov.

V aktuálnom ročníku pripravili organizátori 2 bonusy - Recepty ako čítať? Rodičia v súťažnom zošite nájdu cenné rady ako si s deťmi čítať. Druhým je recept na rýmy - hra Rýmovník najmä pre deti. Recept na čítanie príbehov: Prečo a ako čítať? - najmä pre dospelákov zostavila Ľudmila Hrdináková.
Súťaží sa prostredníctvom súťažného zošita. Obsahuje 8 súťažných otázok s dvoma úlohami - návodmi na hravé a kreatívne čítanie. Ilustrátorkou súťažného zošita jubilejného 15. ročníka je slovenská výtvarníčka Martina Matlovičová.

Uzávierka súťaže je 30. apríla.

Osmijankovi môžu deti posielať fotografie triedy, kresbičky, výpisky z denníkov. Pekné listy budú uverejnené v časopise Slniečko.

Súťaž sa koná vždy v jeden školský rok, slávnostné vyhodnotenie býva 1. júna na MDD. Víťazný kolektív na konci školského roka pozve Osmijanko na jednodňový zájazd, 8+8+8 súťažných kolektívov dostane darčekové knižné poukážky.
Foto:


Téma TASR