Dvaja tínedžeri vedia, ako pomôcť učiteľom chémie

Školský servis, 19. októbra 2015 10:17

Učitelia chémie vedia, že zaujať študentov je často nadľudský výkon.

Foto:Bratislava 19. októbra (SkolskyServis.sk) - Dvaja 16 roční tínedžeri - Ivana Kravárová a Adrián Hegedűš, by im však mohli pomôcť. Vymysleli stolovú hru, ktorá dokáže zábavnou formou priamo na hodinách naučiť anorganickú chémiu, udržať pozornosť detí po celých 45 minút a učiteľ zároveň bez toho, aby deti stresoval dokáže behom pár minút preveriť ich vedomosti.

Hra má priliehavý názov - ChemPlay. Autori ju testovali v školách na Slovensku aj v Čechách. Získala viacero ocení, napr. v českom Nápade roku 2015, v Social Impact Award Slovakia 2015 alebo Bravo vědě v Pardubiciach. Získala aj Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave a tiež cenu AMAVET-u, vďaka čomu ju autori odprezentovali na výstave v Bruseli.

Učitelia chémie, ktorí sa s hrou stretli počas testovaní a na odborných konferenciách, o ňu prejavili veľký záujem. Hra ChemPlay je pripravená do výroby.

Projektu, ale hlavne učiteľom a deťom, môžete teraz pomôcť tým, že podporíte crowfundingovú kampaň ChemPlay.

Foto:


Len pre ilustráciu: ak sa v jednej škole nájde 33 rodičov, ktorí kampaň podporia symbolickou čiastkou 5 eur, škola získa kompletnú sadu ChemPlay pre celú triedu. Učiteľ chémie ju niekoľko rokov bude môcť využívať na vyučovaní všetkých ročníkov.

Podrobnosti o priebehu kampane a spôsob ako ju podporiť nájdete tu: www.startlab.sk/chemplay

Téma TASR