ChemPlay, alebo Chémia hrou na Noci výskumníkov

Školský servis, 23. septembra 2015 11:24

Hra ChemPlay vznikla v hlavách dnes šestnásťročných študentov Ivany a Adriána. Vymysleli ju s cieľom uľahčiť spolužiakom pochopenie anorganickej chémie.

Bratislava 22. septembra (SkolskyServis.sk) - Príďte sa pozrieť a zahrať si novú didaktickú hru ChemPlay, ktorú v rámci Noci výskumníkov v Bratislave predstavia osobne jej autori, 16-roční študenti Gymnázia Jura Hronca v Bratislave.

Foto: ChemPlayChemPlay je hra, ktorá pomáha žiakom základných a stredných škôl získavať a upevňovať si vedomosti z anorganickej chémie a je tak užitočnou pomôckou pri jej výučbe.
Je to dosková hra pre 2-6 hráčov, ktorá má 3 základné vedomostné úrovne. Prvá je určená pre úplných Začiatočníkov (8.ročník ZŠ a mladších), Pokročilých (9.ročník ZŠ, SŠ) a posledná pre Expertov, ktorí sa neboja konfrontovať svoje vedomosti s rovesníkmi.

Hráči v ChemPlay spoznávajú chemické prvky a ich vlastnosti, zbierajú ich a tvoria z nich zlúčeniny. Hra atraktívnou a pútavou formou podporuje logické a kombinačné, analytické aj tvorivé myslenie.
Kto má chuť v rámci noci výskumníkov chuť, môže sa zapojiť aj do mini súťaže v ChemPlay s možnosťou získať v záverečnom hodnotení drobnú odmenu. Učiteľom, rodičom aj zvedavým deťom na mieste radi odpovieme na všetky otázky.
Viac na: http://www.nocvyskumnikov.sk/program/mesto-bratislava/v-klub.html

Foto: ChemPlay


Možnosť spoznať a zahrať si ChemPlay, budete mať aj 26.9.2015 na interaktívnej výstave VEDHRAČKA-VYNÁLEZY v Europa shopping center vo Zvolene. Tešíme sa na všetkých zvedavcov, ktorí majú chuť sa s chémiou popasovať hravou formou.
Viac na: http://www.vedeckahracka.sk/

Foto: ChemPlay


Hra ChemPlay vznikla v hlavách dnes šestnásťročných študentov Ivany a Adriána. Vymysleli ju s cieľom uľahčiť spolužiakom pochopenie anorganickej chémie. Po dvoch rokoch testovania, vylepšovania a získavania rôznych ocenení sa rozhodli hru vyrobiť vo väčšom náklade a ponúknuť ju do škôl, krúžkov či dokonca domácností. Koncom septembra preto na Stránke StartLab.sk rozbiehajú crowdfundingovú kampaň s ktorej pomocou sa vynasnažia získať potrebné financie: www.startlab.sk/chemplay
Crowdfunding je v zahraničí veľmi populárny spôsob hromadného financovania najrôznejších projektov. Na to, aby mohlo vzniknúť potrebujú ľudí, ktorí ich podporia a prispejú na ich vývoj či výrobu.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR