Celoslovenská súťaž Môj projekt pre región 2017 pozná svojich víťazov

TASR, 16. júna 2017 9:07

Kultúrne a historické pamiatky regiónu vedia najlepšie prezentovať študentky tímu CK Zemko zo SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach.

Členky víťazného tímu Bianka Macková a Michaela Baková zabodovali s prezentáciou kultúrnych a historických pamiatok regiónu Dolný Zemplín prostredníctvom QR kódov. Foto: JA SlovenskoBratislava/Banská Bystrica 15. júna (TASR) - Tie sa v Banskej Bystrici stali víťazkami celoslovenskej súťaže Môj projekt pre región 2017, ktoré obstáli v konkurencii ďalších 11 tímov. Vo svojom projekte odprezentovali pamiatky Dolného Zemplína prostredníctvom QR kódov.

"V našom projekte sme spojili tradičné a moderné. Tradíciu predstavuje napríklad Zemplínska šírava, jej 50. výročie a vznik tamojšieho Retro múzea. No a to novodobé, čiže QR kódy, nám pomáhajú prilákať k spoznávaniu nášho regiónu aj mladých ľudí," skonštatovala Bianka Macková z víťazného tímu.

Súťaž má podľa organizátorov podporiť a rozvinúť u mladých ľudí schopnosti a zručnosti potrebné pre mapovanie a prezentovanie konkrétneho regiónu so zámerom prilákať turistov a predstaviť pritom vlastné nápady pre rozvoj miestneho cestovného ruchu. Svojím obsahom a formou má tiež podporiť rozvoj komunikačných zručností študentov.

Na druhom mieste skončili študentky zo Strednej odbornej školy v Leviciach. Tie sa v projekte Cisárske víno venovali obnove vyrábania Cisárskeho vína z Dudiniec vrátane jeho degustácie na miestnom vinobraní. Tretie miesto získali študentky z Obchodnej akadémie v Martine s projektom propagácie regiónu Turca a obce Horná Štubňa, kde desaťročia žijú spoločne obyvatelia nemeckej, slovenskej a rumunskej národnosti.

Súťaž Môj projekt pre región je súčasťou vzdelávacieho programu JA Podnikanie v cestovnom ruchu. Organizuje ho nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko pre študentov základných a stredných škôl. Jeho cieľom je priblížiť zaujímavou formou mladým ľuďom cestovný ruch. JA Slovensko je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá už 25 rokov realizuje na školách ucelenú koncepciu nadštandardného zážitkového vzdelávania.

TASR o tom informovala Ľubomíra Schlosserová z JA Slovensko.

Téma TASR