B.ŠTIAVNICA: Mladí pilčíci súťažili aj v paralelnom odvetvovaní

TASR, 21. apríla 2017 18:20

Konal sa tu 3. ročník pilčíckej súťaže Husqvarna Drevorubač Junior.

Ilustračné foto Foto: Martin Bednárik


Banská Štiavnica 21. apríla (TASR) - Počas uplynulých dvoch dní mohli svoje drevorubačské zručnosti predviesť v Banskej Štiavnici študenti lesníckych škôl. Konal sa tu 3. ročník pilčíckej súťaže Husqvarna Drevorubač Junior.

"Súťažili medzi sebou študenti prvého až štvrtého ročníka denného štúdia slovenských lesníckych škôl. Každú školu mohlo reprezentovať najviac jedno družstvo zložené z troch študentov. Mladí lesníci mali však aj možnosť súperiť jednotlivo a ocenení boli aj ich tréneri, ktorí svojich odchovancov pripravovali," informovala za organizátorov Jana Bolgáčová.

Divácky najpútavejšia časť – paralelné odvetvovanie, sa podľa jej slov konala dnes. Najšikovnejším pilčíkom sa stal Peter Jurášek, ktorý odvetvil strom za 38,51 sekúnd. V ďalších súťažných disciplínach bodovalo na plnej čiare družstvo z Tvrdošína, ale presadili sa aj Prešovčania.

"Cenu za celkového víťaza si prevzal Jozef Škvarek, ktorý získal krásnych 1385 bodov a má možnosť stať sa členom závodného tímu Husqvarna. V prípade záujmu tak získa podporu na ďalšie drevorubačské národné a celosvetové súťaže," podotkla Bolgáčová.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac