BSK: Župná škola na Noci výskumníkov

Školský servis, 25. septembra 2018 14:53

Tradične v posledný septembrový piatok sa bude konať podujatie Noc výskumníkov 2018.Bratislava 25. septembra (SkolskyServis.sk) - Od 09.00 hodiny do polnoci sa opäť bude všetko točiť okolo vedy, interaktívnych prezentácií výskumníkov a inovátorov, vedeckých stánkov, prednášok, workshopov, diskusií a ďalších zaujímavých sprievodných podujatí. Na 12. ročníku popularizačného podujatia sa v stánku Čarovná veda odprezentujú aj študenti župného Gymnázia Alberta Einsteina.

“Študenti našich škôl sa pravidelne zúčastňujú tohto festivalu. Je úžasné sa na chvíľu premeniť na vedcov a vyskúšať si rôzne pokusy a možno aj nájsť odpovede na mnohé nezodpovedané otázky,” povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Študenti Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, si vo svojom stánku s názvom Čarovná veda pripravili zábavné chemikálie a chemické pokusy. Návštevníci a záujemcovia o vedu majú možnosť vyskúšať si netradičné javy a merania počítačom podporovaným prírodovedným laboratóriom.

12. ročník vedecko-popularizačného festivalu Noc výskumníkov 2018, ktorého mottom je „Výskumníci v nás“, sa v Bratislave uskutoční 28.9.2018 a súčasne aj v ďalších slovenských mestách, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a Poprade. V Bratislave sa hlavné podujatie uskutoční v priestoroch Starej tržnice, ale súbežne sa budú konať aj sprievodné podujatia v ďalších lokalitách v rámci Bratislavy, kde nájdete spolu viac ako 80 vedeckých stánkov, mnoho atraktívnych vystúpení, kreatívnych workshopov a zaujímavých prednášok.


Téma TASR