BSK: Zdravé obedy na župných školách

TASR, 18. júna 2018 11:49

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s Vladom a Tinou Zlatošovcami, trénermi a expertami na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu, pripravili projekt „Zdravá strava na stredných školách“.

Bratislava 18. júna (SkolskyServis.sk) - Pilotný obed – vajíčkovú pizzu so zeleninou, spoločne predstavili a aj ochutnali bratislavský župan a študenti na bratislavskej Obchodnej akadémii na Neväzovej ulici 3.

Foto: Monika Kováčová


„Tento projekt robíme, aby sme upozornili na neduhy v stravovaní mladých ľudí. Práve v období dospievania je strava kľúčová v budovaní návykov a zvykov, ktoré nás budú formovať celoživotne. Ak sa projekt osvedčí na obchodnej akadémii na Nevädzovej, kde je vedenie veľmi ústretové a aj študenti dnes pri degustovaní jedla deklarovali, že im chutilo, tak projekt budeme rozširovať aj na ďalšie župné školy,“ zhodnotil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Cieľom projektu je priblížiť zdravú stravu a informovať o dôležitom nutrične vyváženom zložení stravy, aby mládež inklinovala k zdravej životospráve a pohybu. Súčasťou projektu nie je len zdravšia alternatíva bežných obedov, ale aj prednášky, diskusie pre žiakov, rodičov učiteľov v podaní Vlada Zlatoša, ktorý bude aktívne chodiť po školách.

Sprava doľava Juraj Droba, predseda BSK; Milena Fabšičová, tlmočníčka do posunkového jazyka; Tina Zlatoš Turnerová a Vlado Zlatoš - experti na optimálnu výživu, Erika Marošová, riaditeľka OA Navädzová 3, Bratislava Foto: Monika Kováčová


Okrem bežného jedla, ktoré sa varí v školských jedálňach, budú mať školáci aj jednu zdravšiu alternatívu. Recept pripravia experti na optimálnu výživu Vlado a Tina Zlatošovci a to tak, aby bola nutrične vyvážená. Čiže zostavená tak, aby študenti prijímali menej sacharidov a viac zdravých tukov. Dôležité bude aj dbanie na výber lokálnych surovín, prípravu jedál a voľbu tukov pri príprave. Školské jedálne dostanú jedálne lístky a na základe toho potom upravia jedlo tak, aby bolo v súlade s nutričnými hodnotami jedla pre mladých ľudí a obsahovalo všetko to čo má obsahovať.

„Od septembra plánujeme pripraviť dvojmesačný plán jedál, ktorí budú skúšať a degustovať študenti. Ich názory budú prvou odozvou na projekt. Na základe toho projekt vyhodnotíme. BSK si uvedomuje, že jeden zdravý obed správne vyvážený denný režim nezachráni, ale niekde sa začať musí a toto vidíme ako začiatok niečoho nového, tak pre študentov, ich rodičov, ale aj pre učiteľov,“ doplnil Branislav Gröhling, poradca pre oblasť školstva BSK.

Branislav Gröhling, poradca pre oblasť školstva BSK Foto: Monika Kováčová

Téma TASR