Bratislava: V hre boccia si v sobotu zmeralo svoje sily 11 súťažiacich

TASR, 18. februára 2018 8:08

Konal sa ligový turnaj - prvé kolo kategórie BC 4. Zorganizovala ho Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov.

Bratislava 18. februára (TASR) – V Špeciálnej základnej škole na Nevädzovej ulici v Bratislave si v sobotu zmerali svoje sily súťažiaci v hre boccia. Konal sa tu totiž ligový turnaj - prvé kolo kategórie BC 4. Zorganizovala ho Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov.

"Na prvých pretekoch tohtoročnej sezóny sa zúčastnilo 11 hráčov, jeden sa tesne pred začiatkom pre chorobu odhlásil," informoval TASR Jozef Blažek z Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR. Hráči boli rozdelení do štyroch skupín. Z tých postupovali prví dvaja do štvrťfinále.
Boccia Foto: Pixabay

"Semifinále patrilo našej reprezentačnej štvorici, ktorá je ovenčená aj triumfami zo svetových turnajov, vrátane zlata z poslednej paralympiády," podotkol Blažek. V konečnom poradí sa na prvom mieste umiestnil Samuel Andrejčík, nasledovali za ním Róbert Ďurkovič, Martin Strehársky a Michaela Balcová. Turnaj bol hodnotený do slovenského rankingu. Hral sa podľa platných pravidiel BIS Fed.

Boccia je špecifický šport, vhodný pre vozičkárov a ľudí s ťažkým telesným postihnutím. Patrí medzi paralympijské disciplíny a má štyri kategórie pre jednotlivcov, dve kategórie pre páry a jednu pre tím. Tie sú rozdelené podľa stupňa zdravotného postihnutia, možnosti hodu a úchytu loptičky. V rámci kategórie BC 4 je hráč v boxe sám a loptu si sám aj odhadzuje. Patria sem diagnózy svalová dystrofia, skleróza multiplex či poúrazové stavy.

Téma TASR