Na UK bude dnes prednáška o Mayoch a konci sveta

TASR, 7. novembra 2012 10:33

V Aule Univerzity Komenského (UK) na Šafárikovom námestí v Bratislave sa uskutoční dnes o 17.00 h ďalšia zo série celouniverzitných prednášok

Bratislava 7. novembra (TASR) - Na tému Mayovia a koniec čias bude prednášať profesor Milan Kováč z Filozofickej fakulty UK. Počas prednášky, na ktorej sa môže zúčastniť aj verejnosť, profesor zodpovie na otázky, ako Mayovia merali čas a ako si vedci vysvetľujú predpovede o konci sveta na 21. decembra 2012. TASR o tom informovala Andrea Kučerová z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.

Dnešná prednáška sa uskutoční v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Aktuálny deviaty ročník tohto týždňa odštartoval v pondelok (5.11.). Potrvá do nedele (11.11.) a jeho súčasťou sú odborné konferencie, výstavy i súťažné prehliadky. Nosnými podujatiami Týždňa vedy a techniky na Slovensku v tomto roku je národná konferencia pod názvom Výskum, vývoj a inovácie – cesta k vyššej kvalite života, výstavy Bibliotéka/Pedagogika a konferencie k Európskemu roku aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR