Do ZŠ v Rusovciach je zapísaný rekordný počet prvákov

TASR, 9. apríla 2017 7:33

Prijať však môžu len 44 detí, keďže otvárajú iba dve prvé triedy.

Bratislava 8. apríla (TASR) - Do Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v Rusovciach zapísali rodičia v piatok (7.4.) a dnes takmer 80 prvákov, čo je pre túto školu rekordný počet. Pre TASR to potvrdila zástupkyňa školy Lenka Krišpinská.
Ilustračné foto Foto: Oliver Ondráš/TASR

„Včera a dnes prišlo na zápis do prvej triedy spolu 79 detí, z toho 50 má trvalý pobyt v Rusovciach. Zvyšných 29 detí je najmä z Čunova a Rajky, ale aj z Petržalky, okolitých prihraničných obcí, ba aj z Devínskej Novej Vsi,“ povedala zástupkyňa školy.

Prijať však môžu len 44 detí, keďže otvárajú iba dve prvé triedy. Prednosť v každom prípade dostanú deti s trvalým pobytom v Rusovciach. Z dôvodu nepostačujúcej kapacity Rusovce na jeseň minulého roka vypovedali Čunovu dlhoročný spoločný školský obvod. Rodičia čunovských detí sa však nedali odradiť.

„Aj z Čunova tu boli rodičia, samozrejme, najprv musíme uspokojiť potreby rusoveckých detí a potom budeme dopĺňať tie, ktoré nie sú z našej mestskej časti,“ uviedol riaditeľ ZŠ s MŠ v Rusovciach Rastislav Kunst.

ZŠ s MŠ v Rusovciach v marci zorganizovala pre rodičov alebo zákonných zástupcov budúcich prvákov deň otvorených dverí, aby sa o škole, výchovno-vzdelávacej činnosti či aktivitách školských klubov dozvedeli čo najviac. „Viaceré deti z Rusoviec sa však zapísali aj na iné školy, vieme najmenej o dvoch cirkevných školách v Petržalke. Problém je v tom, že ak sa rodičia rozhodnú pre inú školu a neskoro nám to oznámia, hrozí, že nenaplníme triedy. Stalo sa to aj na začiatku tohto školského roka, ale napokon sme počty doplnili deťmi z iných školských obvodov,“ dodala Krišpinská.

Najčítanejšie Školstvo

Téma TASR