Bratislava: Deň Zeme oslávi Nové Mesto brigádami na viacerých školách

TASR, 20. apríla 2018 12:51

Tie na sobotu (21.4.) pripravuje mestská časť v spolupráci s niektorými základnými školami (ZŠ) v jej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Bratislava 20. apríla (TASR) – Deň Zeme oslávi bratislavské Nové Mesto aj tento rok viacerými aktivitami a brigádami na zveľadenie zelene a životného prostredia. Tie na sobotu (21.4.) pripravuje mestská časť v spolupráci s niektorými základnými školami (ZŠ) v jej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Deň Zeme - Ilustračné foto Foto: Monika Šupatíková


"Chceme, aby deti mali záujem o čisté prostredie okolo seba a je jedno, či doma, v škole, alebo inde. To najviac, čo môžeme urobiť, je ísť im príkladom," skonštatoval pre TASR novomestský starosta Rudolf Kusý s tým, že pri akciách sa zároveň utužuje miestna komunita.

Jednu z nich pripravuje ZŠ s materskou školou na Cádrovej ulici na Kramároch. Vysádzať sa budú nové dreviny, kríky či bylinky, areál školy sa vyčistí od buriny a lístia. Súčasťou brigády budú tiež úprava podložia detského ihriska na škole, obnova pieskoviska v škôlke, natieranie plotu či stolov.

"Brigádu ku Dňu Zeme robíme pravidelne každý rok. Vždy máme vysokú účasť a aj tento rok čakávame zhruba 200 detí, rodičov, zamestnancov či priateľov školy," povedala riaditeľka školy Miroslava Komorníková. Akcia sa začína v sobotu (21.4.) od 9.30 h, pripravené bude občerstvenie a pre deti aj tvorivé dielne.

Úprava čaká aj areál na ZŠ s materskou školou Za kasárňou. "Budeme pripravovať políčka na pestovanie, s ktorým chceme začať v septembri," priblížila riaditeľka tejto školy Monika Hulenová s tým, že sa budú taktiež vysádzať okresné rastliny, opravovať múr garážovej steny a natierať futbalové bránky. Brigáda spojená s piknikom sa začne o 9.00 h.

Do aktivít pri príležitosti Dňa Zeme sa zapojili už v piatok žiaci zo ZŠ na Riazanskej ulici, ktorí vyčistili Hostinského sídlisko. Pripojili sa tiež deti zo školy Za kasárňou.

Téma TASR