Benefičný koncert pre ZŠ pri detskej nemocnici sa koná deviatykrát

TASR, 13. novembra 2017 13:30

Uskutoční sa v stredu 15. novembra o 19.00 h v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.

Banská Bystrica 13. novembra (TASR) - Banskobystričania vedia a chcú pomáhať druhým, čo dokazuje aj deviaty ročník benefičného koncertu, ktorého výťažok aj v tomto roku bude venovaný Základnej škole pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici poskytujúcej výchovu a vzdelávanie hospitalizovaným deťom. Uskutoční sa v stredu 15. novembra o 19.00 h v Robotníckom dome v Banskej Bystrici. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.
Na snímke výučba v Základnej škole zriadenej pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici - Ilustračné foto Foto: TASR/Branislav Račko

Spolu s mladým virtuóznym hráčom na akordeóne Michalom Červienkom, zakladateľom podujatia, vystúpi na ňom spevák Martin Vetrák, klavirista Klaudius Kováč a Róbert Ragan s hrou na kontrabase.

"Návštevníkov čaká interpretačné umenie, radosť z hudby, mnoho prekvapení a tiež dobrý pocit, že pomohli dobrej veci. V programe odznejú skladby Richarda Galliana a Astora Piazzollu, podmanivé tango, francúzske šansóny i svetové evergreeny. Pozývame všetkých, ktorí majú radi kvalitné hudobné umenie, aby prišli aj tento rok a spojili príjemné s užitočným," dodala Marhefková.

Téma TASR