Policajti navštevovali školy, informovali o hrozbách na internete

TASR, 19. februára 2018 8:21

Celkom 32 stretnutí so 700 žiakmi základných a stredných škôl v Banskobystrickom kraji absolvovali tamojší policajní preventisti.

Banská Bystrica 19. februára (TASR) - Cieľom bolo zvýšiť ich informovanosť pri využívaní moderných technológií. Stretnutia sa konali pri príležitosti Dňa bezpečného internetu.
Na škole sú jazyková, chemicko-fyzikálna učebňa a dve počítačové učebne, každá trieda má počítač, interaktívnu tabuľu alebo interaktívny projektor a pripojenie na internet. Foto: TASR/František Iván

Ako TASR informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, počas stretnutí preventisti poukazovali na hlavné hrozby vo virtuálnom priestore a deti informovali o spôsoboch, ako sa pred nimi chrániť. "Upozorňovali na rizikové správanie na internete a živo s deťmi diskutovali aj na tému sociálnych sietí, pričom neopomenuli ani problematiku kyberšikanovania," priblížila.

Deti mali k dispozícii pracovný list s radami a upozorneniami, pričom mali možnosť sa aj otestovať. Pracovný list obsahoval napríklad informácie o tom, čo by malo obsahovať bezpečné prístupové heslo, ako si možno ochrániť svoje osobné údaje na internete proti zneužitiu, čo vlastne považujeme za osobné údaje alebo čo urobiť, ak niekto posiela správy, v ktorých deti zastrašuje alebo sa im vyhráža.
Téma TASR