B. Bystrica: Žiaci zo ZŠ Ďumbierska venovali defibrilátor policajtom

TASR, 8. decembra 2018 9:55

Defibrilátor, ktorý vyhrali už druhý raz po sebe, podarovali v piatok Okresnému dopravnému inšpektorátu v Banskej Bystrici.

Banská Bystrica 7. decembra (TASR) – Žiaci zo Základnej školy na Ďumbierskej ulici v Banskej Bystrici venovali svoju výhru dopravným policajtom. Defibrilátor, ktorý vyhrali už druhý raz po sebe, podarovali v piatok Okresnému dopravnému inšpektorátu v Banskej Bystrici. Prístroj prevzal jeho riaditeľ Jozef Golian. TASR o tom informovala Katarína Načiniaková, hovorkyňa skupiny Falck.
V priestoroch Základnej školy Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach 4. septembra 2018 za účasti hostí slávnostne umiestnili prístroj AED – defibrilátor. Foto: TASR/František Iván

"Prístroj inštalujeme do Klientskeho centra Okresného riaditeľstva Policajného zboru SR na Štefánikovom nábreží v Banskej Bystrici, konkrétne na oddelenie evidencie vozidiel a dokladov. Ide o pomerne frekventované miesto, keďže týždenne ho navštívi približne 1200 ľudí," konštatoval Golian.

Do druhého ročníka projektu Záchrana som ja, ktorý vracia tému prvej pomoci do základných škôl, sa prihlásilo 351 tried a jednou z víťazných 50 škôl v rámci celého Slovenska bola práve ZŠ na Ďumbierskej ulici.

"Minulý rok sme rozdali 50 defibrilátorov a tie sa dostali i do takých obcí či oblastí, kam to má záchranka často ďaleko. O živote pritom rozhodujú minúty. A teraz k nim pribudlo ďalších 50," zhodnotila 2. ročník správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová s tým, že vďaka obom ročníkom projektu je v Banskobystrickom kraji už 20 život zachraňujúcich prístrojov.


Téma TASR