Anketa Zlatý Amos vstupuje do 11. ročníka

Školský servis, 8. novembra 2016 8:44

“Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať.” Jan Amos Komenský

Galavečer celoslovenskej ankety Zlatý Amos 2016 v Košiciach 2. mája 2016. Na snímke vpravo Zlatý Amos 2016 Maroš Jakim z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici v Bratislave. Foto: TASR/František IvánKošice 8. novembra (SkolskyServis.sk) - Anketa Zlatý Amos o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku vstupuje do 11. ročníka. Už po jedenástykrát sa dozvieme, kto získa titul Zlatý Amos SR, kto získa titul Amos sympaťák, ktorá škola bude tou Zlatou a spoznáme aj pedagógov, na ktorých sa oplatí spomínať. Naj matematik, naj fyzik, naj chemik sú tituly, ktoré si zaslúžia našu pozornosť preto, lebo ich navrhujú vysokoškoláci, ktorí už ukončili základné a stredné školy a vďaka svojim učiteľom pokračujú v štúdiu na vysokých školách.

Tvárou ankety už po piatykrát bude spevák, učiteľ Igor Timko zo skupiny No name. Moderátorkou bude Adela Banášová a hosťom vo finale určite poteší spevák Adam Ďurica. Finále akety sa uskutoční 8. mája 2017. "Našou víziou v ďalších ročníkoch je organizovať celoslovenské kolo v slovenských mestách, kde môžeme ukázať žiakom a učiteľom krásy našej vlasti. 11. ročník sa neuskutoční v Košiciach ale v inom meste. V ktorom? To bude naše malé prekvapenie, ktoré prezradíme až v januári", povedala pre SkolskyServis.sk riaditeľka ankety Renáta Vadásyová.

Prezident prijal finalistov ankety Zlatý Amos. Foto: KPSR


Čo je pre nás učiteľ? Prečo si vážime učiteľov?

Každý dobrý učiteľ svojich žiakov ovplyvňuje počas štúdií. Dobrý učiteľ je pre mnohých vzorom do konca života. Každý si rád spomenie na svojich učiteľov, ktorí nám dávali nielen vedomosti, ale aj lásku. Vybudovali si so svojimi žiakmi krásny vzťah, a práve vzťah medzi žiakmi a učiteľmi je pre anektu najdôležitejší. "Snažíme sa ukázať celému Slovensku, že aj keď povolanie učiteľa nie je lukratívne, máme skvelých a výnimočných pedagógov a raz status učiteľ bude mať vážnosť a podporu ako za starých čias" hovorí riaditeľka ankety .

Žiaci môžu svojich učiteľov navhovať až do 31. januára 2017. Prihlášku nájdete na www.zlatyamos.sk

Zlatý Amos získa 3500 Eur, korunu a žezlo (putovná cena)
Amos sympaťák získa 1000 Eur (internetové hlasovanie)
Zlatá škola získa 1000 Eur (najviac prihlásených učiteľov)
Cena Jána Gašperana (spoluzakladateľa ankety na Slovensku) – učiteľ získa 1000 eur
Pedagóg na ktorého sa oplatí spomínať získavajú ocenenie všetci prihlásení učitelia
Naj učiteľ matematiky, fyziky, chémie - každý učiteľ získa po 1000 Eur (cena spoločnosti Slovnaft)
Najlepší príbeh o učiteľovi – 200 Eur (ocenenie pre žiakov)Za uplynulých desať rokov v ankete Zlatý Amos cenili viac ako 60 úžasných učiteľov z celého Slovenska. Do ankety sa zapojilo 38.298 žiakov, 506 základných a stredných škôl, dostali sme 644 učiteľských nominácii a odovzdali viac ako 93 ticíc eur učiteľom, žiakom a školám zapojeným v ankete.

Anketu nad 10. ročníkom prevzal president SR Andrej Kiska, Hlavný organizátor je OZ ADEVYK, Hlavný partner je Mnisterstvo školstva,vedy, výskumu a športu SR, Spoluorganozátor Košický samosprávny kraj.
Zlatí partneri: SOŠ Jána Bocatia v Košiciach, Konzervatórium Timonova 2 v Košiciach, Zlatý sponzor: Slovnaft a.s.

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac