Aliancia stredoškolákov podporuje učiteľov

Školský servis, 18. januára 2016 8:57

Stanovisko ŠTUDENT – Aliancie stredoškolákov, k štrajkovej pohotovosti učiteľov.

Trnava 18. januára (SkolskyServis.sk) - Aliancia stredoškolákov už od svojho vzniku otvára mnohé témy, súvisiace so vzdelávaním , potrebami a záujmami žiakov, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou školského systému v našej krajine.

Foto:Veľmi dobre si uvedomujeme, aké je dôležité zmeniť školský systém či zväčšiť objem financií do školstva. Učitelia sú tí, ktorých práca je nedocenená. Majú právo, hájiť svoje záujmy a bojovať za svoje práva. Ostro odsudzujeme vyjadrenia ministra školstva a predsedu NR SR, ktorí sa svojimi výrokmi snažia o spolitizovanie legitímnej snahy Iniciatívy slovenských učiteľov, ktorá dlhodobo so svojimi partnermi predstavuje svoje požiadavky.

Zastávame názor, že je povinnosťou strany SMER – SD, ktorá je vládnou stranou, s učiteľmi rokovať a prizvať ich za rokovací stôl. Toto sa však nedeje a namiesto reálnej diskusie, ktorá už tu mala dávno vzniknúť, sa dementujú akékoľvek kroky učiteľov.

Aj naša iniciatíva vyzvala stranu SMER – SD na rokovania ohľadom petície, ktorú sme spustili v novembri 2015. Po viacnásobných osobných, internetových či písomných pokusov o kontakt – neúspešne. Aj my študenti bojujeme za svoje práva prostredníctvom petície, pod ktorou je už viac ako 15 tisíc podpisov žiakov stredných škôl a pokračujeme ďalej.

ŠTUDENT – Aliancia stredoškolákov podporuje učiteľov, ktorí sa rozhodli v tejto dobe vzniesť reálne požiadavky nie len pre seba, ale i pre nás žiakov. 400 miliónov EUR do školstva môže pre nás, žiakov znamenať, že nebudeme musieť platiť za učebnice, za školské pomôcky či konečne budú v sociálnych zariadeniach aspoň základné hygienické pomôcky.

Pridávame sa k pedagógom, ktorí sa dnes rozhodli pýtať si garancie aj za nás – žiakov!

ŠTUDENT – Aliancia stredoškolákov

Téma TASR