A. Kiska vyzval mladých debatérov na zapájanie sa do verejnej debaty

TASR, 20. septembra 2018 14:07

Prezident sa účastníkom poďakoval za ich snahu verejne diskutovať s využitím pádnych argumentov.

Bratislava 20. septembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok v Bratislave otvoril finálovú časť 12. ročníka jedinej debatnej súťaže v nemeckom jazyku v krajinách strednej a východnej Európy Jugend debattiert international. Informuje o tom prezidentská kancelária na svojej webovej stránke.
Prezident prišiel na finále debatnej súťaže Jugend debattiert Foto: Prezident.sk

"Prezident sa účastníkom poďakoval za ich snahu verejne diskutovať s využitím pádnych argumentov a poprosil ich, aby sa do verejnej debaty zapájali aj naďalej," uviedol web.

Otázka štvrtkového finále znela: "Majú byť verejnoprávne médiá lepšie chránené pred vplyvom vlády?". Súťaže sa zúčastnili reprezentanti jedenástich krajín strednej a východnej Európy i hosťujúceho Slovenska. To zastupovali víťazi slovenského finále Filip Draškovič z gymnázia v Malackách a druhá v poradí Kamila Beťková z gymnázia v Poprade.

Jugend debattiert international je projektom Goetheho inštitútu, Nadácie Spomienka, zodpovednosť a budúcnosť, nadácie Hertie a Centrály pre zahraničné školstvo. Prezident Kiska prevzal nad podujatím záštitu.


Téma TASR